למי מתאים טיפול בירידה במשקל בעזרת תרופות להרזיה?

השימוש בתרופות להרזיה כבר מזמן הפך להיות אמצעי מוכר ונפוץ לבעיות שונות הקשורות לעניין משקל הגוף. עם זאת, פעמים רבות אנשים אינם יודעים למי מתאים טיפול בירידה במשקל בעזרת תרופות להרזיה, ובעקבות כך הם אינם מקבלים את הטיפול הנכון והיעיל ביותר עבורם. בדיוק מהסיבה הזו, ראינו לנכון במילאן מדיקל לרכז עבורכם את כל המידע שחשוב שתכירו בנושא. אז קדימה, בואו נתחיל!
אישה מחייכת מחזיקה טלפון נייד ותפוח

הקדימו תרופה למכה: אלו התרופות שיעזרו לכם לרדת במשקל

מצב של השמנת יתר הוא לא מצב נעים כלל, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר במצב שגם דיאטות רבות שכבר נוסו, נוסו ללא הצלחה. בדיוק לשם מצבים כאלו, וכן למצבים בהם מדובר על סוכרת מסוגים מסוימים, פותחו בעולם הרפואה מספר תרופות אשר מטרתן היא לסייע בהרזיה, ירידה במשקל ועוד. בין התרופות הללו, תוכלו למצוא תרופות שייתכן ושמעתם עליהן כגון ריבלסוס, וויגובי וכדומה המסייעות במצבי השמנת יתר. אך למי מתאים טיפול באמצעות תרופות אלו? על כך בדיוק נדבר כעת.

למי מתאים טיפול בירידה במשקל בעזרת תרופות להרזיה?

נפתח ונאמר כי הטיפול בירידה במשקל בעזרת תרופות להרזיה מתאים לכולם באופן כללי. מה זה אומר לכולם? ובכן הכל מבני נוער ועד למבוגרים, לפני החתונה ואחרי גיל 50, באמת לכולם, כל העולם כיום מודע ומשתמש בתרופות האלו במצבים רבים. עם זאת, כאשר מדובר על מצבים של נטילת התרופה בשל עודף משקל, משרד הבריאות מאפשר לאנשים מסוימים לקבל את התרופה על פי 2 המדדים הבאים:

  1. להיות בעלי מדד מסת גוף, BMI, של 27 ועם 2 גורמי סיכון לכל היותר לרבות יתר לחץ דם, כולסטרול גבוה, סוכרת סוג 2 ועוד.
  2. להיות בעלי BMI 30 וללא אחד מגורמי הסיכון. נציין ש-BMI ברמה זו מעיד על השמנת יתר, שזו רמה 1 מעל משקל יתר.

ובכן כפי שניתן לראות, קבלת המרשם תינתן לכם במקרים בהם אתם כבר באמת זקוקים להם. אז איך ניתן למנוע תרופה למכה? שאלה מעולה!

כך תוכלו לקבל את התרופה שתסייע לכם לרדת במשקל

כפי שראינו, קבלת תרופות או זריקות להרזיה מחייבות אותנו לעמוד במדדים מסוימים על מנת לקבל מרשם רופא ובהמשך את התרופה עצמה. אך תנו לנו לגלות לכם שלא כך המצב תמיד. לקבלת התרופות השונות אין באמת התניה, אלא רק משרד הבריאות מתנה את הקבלה בשיטה מעט מיושנת, על פי ה-BMI.

עם זאת, כולנו נוכל להסכים שעודף משקל הוא באמת הסכנה הגדולה שלנו, ולא כדאי לחכות למדדים לא תקינים של השמנת יתר כדי לקבל את התרופה. אז הפתרון שלנו במילאן מדיקל, הוא לספק לכם את התרופה כדי למנוע מחלות ומצבים לא רצויים בהמשך. בתוכנית ירידה במשקל צוות המומחים של מילאן מדיקל יספק לכם את השירות, הליווי והייעוץ הרפואי הנדרש על מנת שתוכלו לקבל את התרופות להן אתם זקוקים מבלי לחכות למדדים המדוברים.

אישה מסתכלת במראה ומחייכת

עדיף מוקדם ממאוחר: היתרונות בנטילת תרופות לטיפול בהשמנת יתר

אם עוד לא השתכנעתם שנטילת תרופות להרזיה עבור טיפול בירידה במשקל הן הפתרון המושלם עבור מניעה מראש של מצבי השמנת יתר, או טיפול בהם, הכנו עבורכם במילאן מדיקל את הטבלה הבאה שתסביר לכם יותר לעומק מדוע הן דווקא כן.

הבעיה האופן שבו תרופות להרזיה פותרות אותה
מחלת הסוכרת מחלת הסוכרת היא מחלה שיכולה להופיע בגילאים שונים ובסוגים שונים. ישנן תרופות להרזיה אשר מיועדת במקור לטיפול בסוכרת, ועל כן מקלות על החולה באופן משמעותי.
השמנת יתר השמנת יתר היא מצב שעלול להוביל למחלות רבות כגון לחץ דם, בעיות נשימה, מחלות לב ועוד ועוד. תרופות להרזיה, כשמן, מסייעות בירידה במשקל בצורה נכונה, ובכך יכולות במקרים מסוימים אף להציל חיים.
קיצור קיבה התרופות מסייעות בירידה במשקל, במקומות בהן האלטרנטיבה היא קיצורי קיבה. דעת הרוב תסכים כי נטילת תרופות עדיפה על פני ניתוח, ומכאן אין יותר מה לפרט.
דיאטות אנשים רבים נוטים לעשות דיאטות שונות לצורך ירידה במשקל, כאשר דיאטות אלו עלולות לפגוע פעמים רבות בבריאות. במקום, ניתן ליטול את התרופות המדוברות, ולבצע ירידה במשקל בצורה מבוקרת ובריאה יותר.

 

כמה דברים שחשוב לדעת רגע לפני נטילת תרופות להרזיה

אמנם נטילת תרופות להרזיה מהוות פתרון מושלם שמתאים ומומלץ לכל אחד עבור ירידה במשקל או שמירה על מדדים תקינים, אך גם כאן ישנן הנחיות שחשוב להקפיד עליהן. ההנחיות הבאות, אלו הן ההנחיות שראינו לנכון במילאן מדיקל לייעץ לכם עליהן:

  • ייעוץ רפואי – נטילת תרופות ברמה כזו מחייבת ייעוץ וליווי רפואי. על מנת לדעת איזו תרופה היא המתאימה ביותר לכם בהתאם לאפיון האישי, נדרשת הנחייה של גורם מוסמך.
  • תופעות לוואי – תרופות להרזיה, כמו גם כל תרופה אחרת, כוללות תופעות לוואי שונות. כך למשל, לאוזמפיק תופעות לוואי שונות מאלו של סקסנדה וכדומה. על מנת להימנע מתופעות הלוואי או להקטין את הסיכויים להן, יש להישמע להוראות הרופא והוראות היצרן.
  • להיות קשובים לעצמכם – חשוב מאוד שלאורך נטילת התרופות, תהיו קשובים לעצמכם ולמצבכם, ובמידת הצורך תדעו מתי נדרש לפנות לייעוץ רפואי או אפילו להפסיק את נטילת התרופה.

מונעים בעיות בריאותיות כבר מעכשיו עם מילאן מדיקל

כפי שראינו היום, טיפול בירידה במשקל בעזרת תרופות להרזיה מתאים ומומלץ לכל אחד, עוד לפני שמגיעים למצב של השמנת יתר ומדדי BMI שליליים. אצלנו במילאן מדיקל, תוכלו לקבל ייעוץ וליווי רפואי מתאים, אשר יסייע לכם בכל ההליך שלפני נטילת התרופות וכן במהלכו. כל שעליכם לעשות, הוא ליצור איתנו קשר, ואנו נדאג לכם באופן אישי כדי להבטיח לכם את הטיפול הטוב ביותר.

לחצו כדי לראות את סיפורי ההצלחה שלנו!

הצטרפו לקהילה הרשמית של וויגובי בישראל! וויגובי ישראל

ישנן תרופות רבות קיימות המסייעות לירידה במשקל והרזיה, כאשר ביניהן תוכלו למצוא את האוזמפיק, הוויגובי, ריבלסוס ועוד. ההבדל המרכזי בין התרופות הוא אופן נטילתן והחומר הפעיל בהן.

לא תמיד. חלק מהתרופות אכן נמצאות בסל התרופות אך גם תרופות אלו יינתנו לכם באופן מסובסד בתנאי שתעמדו בקריטריונים מסוימים.

אוזמפיק סל התרופות

תרופת האוזמפיק היא אחת מתרופות ההרזיה הנפוצות ביותר, ונכון לשנת 2023 היא עולה כ-500 ש"ח.

מחיר אוזמפיק

כן. על פי רוב התרופות הנפוצות לירידה במשקל כגון אוזמפיק וריבלסוס אכן מחייבות במרשם רופא.

למי מתאים טיפול בירידה במשקל בעזרת תרופות להרזיה? - כל מה שרציתם לדעת

הכירו

את ערוץ היוטיוב שלנו

עם מיטב המומחים של מילאן מדיקל

בדיקת התאמה בחינם

קבלו בדיקת התאמה בחינם !
עם אחד מצוות המומחים של מילאן מדיקל

דילוג לתוכן