זריקות להרזיה

מה כבר יכול לחדש שוק הדיאטות העולמי?! כל כך הרבה סוגי פתרונות כבר הוצעו למיליוני אנשים שהחלום שלהם היה לרדת במשקל, להיראות יפה יותר ולהרגיש טוב יותר, מה הם לא ניסו?! ולמה הם לא הצליחו... ואיך זה שאינסוף גורמים בתעשייה הזו עוד לא 'פיצחו' את הנוסחה להצלחה?... מאבקות-הרזיה לכדורי הרזיה, ל'שיקויים' למיניהם, למוצרים עם הבטחות גדולות, לתוספי מזון טומני ניסים ונפלאות, למעגלי תמיכה, לניתוחים לקיצור קיבה, לסדנאות 'ניקוי רעלים', לניקוי מחשבות לא נגמרות על אוכל – וכלום לא עזר… החולמים לרדת בגדול (או אפילו בקטן) עדיין ממשיכים לחלום… אבל מי שמבינים את 'הדור החדש' הבטוח רפואית והמוכח מחקרית של תרופות להרזיה – הם כבר על הגל הנכון, לכיוון המשקל הנכון ועם תוצאות בשטח.
OZEMPIC RYBELSUS

חולמים לרדת במשקל ולשמור על התוצאות? 

כדאי לכם להיחשף לקשר החיובי שבין ירידה במשקל לזריקות להרזיה

מה כבר יכול לחדש שוק הדיאטות העולמי?! כל כך הרבה סוגי פתרונות כבר הוצעו למיליוני אנשים שהחלום שלהם היה לרדת במשקל, להיראות יפה יותר ולהרגיש טוב יותר, מה הם לא ניסו?! ולמה הם לא הצליחו…ואיך זה שאינסוף גורמים בתעשייה הזו עוד לא 'פיצחו' את הנוסחה להצלחה?…מאבקות-הרזיה לכדורי הרזיה, ל'שיקויים' למיניהם, למוצרים עם הבטחות גדולות, לתוספי מזון טומני ניסים ונפלאות, למעגלי תמיכה, לניתוחים לקיצור קיבה, לסדנאות 'ניקוי רעלים', לניקוי מחשבות לא נגמרות על אוכל – וכלום לא עזר – האם יש זריקות להרזיה ?

החולמים לרדת בגדול (או אפילו בקטן) עדיין ממשיכים לחלום…אבל מי שמבינים את 'הדור החדש' הבטוח רפואית והמוכח מחקרית של תרופות וזריקות להרזיה – הם כבר על הגל הנכון, לכיוון המשקל הנכון ועם תוצאות בשטח.

הדור החדש של פתרונות ההרזיה – אסטרטגיית ירידה במשקל בשילוב זריקות להרזיה

הרזיה מבוקרת ונכונה היא היום שם המשחק. הדור החדש של עולם הדיאטות מציג אסטרטגיית הרזיה שעובדת על שילוב של תרופות, פיקוח רפואי ומעבר לאורח חיים בריא. 

איכות חיים היא מהלך נרכש, וכחלק מזה גם המעבר לחיים בריאים ולמשקל גוף תקין. גישת 'מטה הקסמים' של הרזיית-בזק כבר מזמן הוכחה כשגויה מהיסוד, והאמת המנצחת של תהליך הרזיה בריא ושמירה על משקל גוף תקין היא תולדה של תפיסה אחראית יותר, מבוקרת יותר, מבוססת מחקר.

תעיפו את כל מה שחשבתם עד היום על השילוב בין דיאטה לתרופות ותסתכלו למחקרים בעיניים!

זריקות להרזיה – התוצאות מדברות בעד עצמן:

 • תרופות יעילות לירידה במשקל מביאות להישגים דרמטיים לטובה
 • שימוש בתרופות לירידה במשקל בפיקוח רופא מבטיח שמירה על התוצאה לאורך זמן
 • זריקות להרזיה מאיצות משמעותית ירידה במשקל, בפיקוח רפואי ובביטחון מוקפד
 • עם 'אוזמפיק', למשל, אנשים מצליחים לרדת 6-8 קילו בחודשיים ! (בהשגחה רפואית בטוחה)
 • יותר מ-90% מתוך 980 אנשים בריאים בעלי משקל עודף שהשתתפו במחקר בארה"ב (2019) הורידו עד 15% ממשקלם בתוך חודשיים, בסיוע זריקת 'אוזמפיק'. 
 • דיאטות צום הוכחו כמסוכנות לבריאות וככאלה שאינן תורמות משמעותית לירידה במשקל
 • תרופות להרזיה שיעילותן מוכחת מחקרית מחייבות מעקב רפואי תדיר, ועל כן הן מראש בטוחות יותר מאשר 'פתרונות קסם' למיניהם שברוב המקרים מיושמים ללא שום השגחה ובקרה.
 • תרופות מרשם להרזיה המאושרות על ידי מינהל התרופות האמריקאי (FDA) ועל יד משרד הבריאות בישראל הינן בטוחות לשימוש ואין סכנה בעצם נטילתן, למעט כמובן תופעות לוואי המוכרות בספרות. בכל מקרה ובאם מטופל/ת מגלה אי תקינות חריגה – יש לרשותו/ה מעקב רפואי תומך בכל מצב.

רופא מודד שומן לבחורה בבטן

מתי רצוי להיעזר בתרופות להרזיה? 

ברור שבשביל לרדת במשקל ברמה של קילו או שניים אין שום סיבה להיעזר בתרופות לדיאטה.

6 מצבים שבהם יש לגיטימציה ליטול תרופות להרזיה/זריקות להרזיה הם בסיטואציות הבאות (רשימה חלקית):

 • כשמאובחנת סוכרת סוג 2 בשעה שנרשם במקביל גם משקל יתר 
 • עודף משקל של שבעה קילו ומעלה
 • לקראת ניתוח שמצריך ירידה משמעותית במשקל
 • במצבים בהם נרשם יתר לחץ דם
 • בעיות של קצב לב
 • אחרי ניסיונות כושלים מצטברים של דיאטות מסוגים שונים שלא צלחו

אז מה, הדיאטניות 'אוכלות את הכובע'?…

ממש לא! היום כבר יש הרבה דיאטניות שמבינות את הערך של הקפדה על תזונה בריאה מותאמת אישית, בצד נטילת תרופה להרזיה מותאמת אישית – כשילוב מנצח 'מכפיל כח' להשגת 'משקל היעד' ולשמירה עליו לאורך זמן.

תרופות לדיאטה וזריקות להרזיה שיעילותן הוכחה כמסייעות לתהליך הירידה במשקל 

הנה 4 יתרונות מרכזיים שלהן:

 • תהליך הירידה במשקל בזכות תרופות מתאימות הוא יותר קל לביצוע (או לכל הפחות, פחות קשה ליישום)
 • תהליך הירידה במשקל בעזרת תרופות נעשה בהדרגה ובפיקוח רפואי – מה שהופך אותו לבטוח יותר
 • במרבית המקרים, אחרי שההישג הוכתר בהצלחה ונרשמה ירידה במשקל עד לרמת 'משקל היעד' בסיוע תרופתי, התוצאה נשמרת לאורך זמן ואף לשנים.
 • הגעה למשקל תקין ושמירה עליו מבטיחות תקינות גופנית יחסית: הפחתת הכולסטרול הרע, לחץ דם תקין, חילוף חומרים יותר טוב, אפשרות ביצוע מטלות פיזיות יותר בקלות, סיבולת לב-ריאה תקינה, הפחתת סיכון למחלות לב וליתר לחץ-דם, לסוכרת, ועוד. 

תתכוננו לגוף החדש שלכם…

איזה כיף זה יכול להיות: ליהנות משופינג של בגדים, מללבוש מה שבא, מלעסוק בספורט מבלי 'להתעלף' ממאמץ, לרכב על אופניים לאורך הטיילת מול הים, להרגיש שהגוף שלנו חיוני, משודרג, משרת אותנו בכיף, לא להיות מוגבלים במטלות פיזיות בסיסיות או מאתגרות. את כל אלה אפשר להשיג בפועל אם נכנסים לאסטרטגיית הרזיה נכונה, בשילוב תרופות תומכות בהתאמה אישית. 

אם תבחרו נכון, ולא תישאבו ל'קולקציית' פתרונות ההרזיה המאכזבים, קולקציית בגדים חדשה שיכולתם רק לחלום עליה תתאים לכם בול ממש בקרוב…

 קחו אחריות על עצמכם!

תבחרו באסטרטגיית הרזיה שמשלבת תזונה נכונה עם תרופות תומכות לירידה במשקל/זריקות להרזיה בפיקוח רפואי

אבות המזון של תהליך בטוח לירידה במשקל

להחליט בכל יום מחדש ש'מחר דיאטה' ו/או לספור קלוריות כל שעה עגולה זה לא המתכון הבטוח לירידה במשקל. לעבור 'לספור חשבון' ולתת תשומת לב לתפריט היומי, לכושר גופני, לאימוני ספורט, לתרופות שתומכות בירידה במשקל – זה בהחלט כן מתכון חיובי. 

היום זה כבר נחשב Must להסתייע בתרופות לירידה במשקל בדרך לאיכות חיים 'על מלא'.

לפני תחילת נטילת תרופות לירידה במשקל/זריקות להרזיה – חשוב לבצע בדיקות דם

לפני כל התחלה של דיאטה חשוב לעשות בדיקות דם, ספירת דם ותפקודי כליות, על מנת לוודא את 'תמונת המצב' ולקבל טיפול בהתחשב בה.

כמיליון וחצי איש בישראל סובלים מהשמנת יתר

אנחנו לא רק 'עם הספר', מסתבר, אנחנו כנראה גם עם הזלילות מול הטלוויזיה בערב, משלוחי הפיצה, החטיפים, והפערים הלא רצויים סביב ה- BMI…(למי שלא יודע: BMI זה מפתח מקובל לחישוב מסת גוף ומשקל תקין.  ה-BMI נקבע כשמחלקים את משקל הגוף (בקילוגרמים) בגובה-בריבוע. BMI לא תקין הוא כשהערכים הם בין 35-40.

קופות החולים מזהירות: למעלה מ-1.5 מיליון איש בישראל סובלים מהשמנת יתר

כשהנתונים מקופות החולים מצביעים על כך שכמיליון וחצי איש בישראל הם בעלי משקל עודף, רק הנתון הזה צריך לגרום לכולנו 'להתעורר' (ואולי גם לנעול את המקרר לחודשיים🙂…) 
משקל עודף ברמה משמעותית לא מסתכם בזה שהג'ינס כבר לא עולה עלינו ושקשה לנו לרוץ 30 מטר, אלא הוא ממש מסכן את הבריאות. 
אולי אתם חיים בשלום עם ה-BMI שלכם, אבל מה שבאמת חשוב זה להוריד את הסיכון לפגיעה בבריאות שלכם.  

השמנה, תחלואה ומוות

השמנת יתר הוגדרה כבר לפני שנים כמגיפה וכגורם סיכון משמעותי לתחלואה ואף לתמותה. מרחב הפגיעה של משקל יתר (ואכילה לא מאוזנת) בבריאות הוא משמעותי, וכולל בין היתר את הנזקים הבאים: 

 • מחלות לב
 • יתר לחץ דם
 • סוכרת סוג 2
 • פגיעה בפריון בקרב נשים
 • מחסור בוויטמינים חיוניים
 • פגיעה ביציבות ובחופש התנועה
 • פיתוח התמכרויות
 • שומנים גבוהים בדם
 • דום נשימה בשינה
 • פגיעה רגשית על רקע חברתי/נפשי

אז מה, עשינו לכם כאב ראש?😊כדור נגד כאב ראש לא יעזור לכם לרדת במשקל, נכון?…

אוזמפיק – ממוקמת גבוה בטבלת מאיצות ההרזיה

אוזמפיק היא מהתרופות היעילות ביותר לירידה במשקל שיש היום בשוק (שבעצם אין היום בשוק, כי מרוב ביקושים קשה להשיג אותה…) שכל מי שרוצה לרזות נלחם להשיג אותה ושמחקרים מוסמכים תומכים ביעילות שלה.

זריקה אחת בשבוע והחיים משתנים

רקע על התרופה

אוזמפיק היא תרופה מתוצרת חברת "נובו נורדיסק" מדנמרק. היא בעצם נולדה כתרופה למבוגרים חולי סוכרת סוג 2 שניתנה להם באמצעות זריקה. החומר הפעיל המשמעותי בתרופה נקרא סמגלוטייד, נגזרת סינטטית של הורמון, שמווסת את תחושת השובע מפחית את תחושת הרעב ומגביר הפרשת אינסולין בגוף. הוא מקדם את וויסות רמות הסוכר בדם ומשפיע לטובה על קצב חילוף החומרים ועל 'מרכז השובע'. סמגלוטייד מאושר בארצות הברית על ידי ה-FAD גם לטיפול בקידום ירידה במשקל (מוגבל למינון של עד 2.4 מיליגרם, שנחשב יחסית למינון גבוה, אבל כאמור מאושר) ושם השם של אוזמפיק כשהיא ניתנת לצורך קידום ירידה במשקל נקרא "ווגובי" ((Wegovy

עם הזמן נרשמו לזכות התרופה תוצאות מרשימות של ירידה במשקל בקרב נוטלי התרופה, נאספו מחקרים המעידים על תוצאות חיוביות בירידה ברמת הסוכר בדם ובירידה במשקל, ומכאן התפתח לתרופה גל ביקושים מטורף ב'שוק' גם בקרב אנשים שאינם חולי סוכרת ושרוצים לרזות. 

זריקות להרזיה – יעילות ותחילת השפעה

ההשפעה של הזריקה פועלת תוך יום עד שלושה ימים ומחזיקה למשך שבוע (בדרך כלל) ומכאן ההמלצה על נטילתה אחת לשבוע.
כמובן שחשוב לקחת בחשבון מראש שהטיפול באוזמפיק לקידום ירידה במשקל מומלץ שיתמך גם בשינוי הרגלי אכילה, בתזונה מוקפדת ובפעילות גופנית.
זוהי לא 'תרופת קסם',  זו תרופה אפקטיבית עם 'קבלות' בשטח וסימוכין מחקריים, ויחד עם זה חשוב להבין שהיא חלק מהפתרון לירידה במשקל ולא הפתרון הבלעדי. 

מחקרים מוכיחים את יעילותן של הזריקות להרזיה

מחקרים רבים שבוצעו לגבי זריקות להרזיה ובמיוחד לגבי נטילת אוזמפיק מציגים תוצאות מרשימות. אחד המחקרים משנת 2019 שבוצע בקרב חולי סוכרת סוג 2, מציג ירידה של לפחות 1% בריכוז המוגלובין (HbA1c) וגם ירידה במשקל של לפחות 5%. 
מחקר נוסף שבוצע שנה קודם (2018) על כ-900 אנשים בריאים (כלומר לא חולי סוכרת) שנטלו את זריקת האוזמפיק לאורך חודשיים, העיד על ירידה של כ15% במשקל בקרב 85% מהמשתתפים במחקר. 

מי זכאי לקבל אוזמפיק ומהם הקריטריונים לזכאות מצד הגופים הרפואיים

 • התרופה מאושרת לשימוש מגיל 18 ומעלה.
 • חולי סוכרת זכאים לקבל אוזמפיק בקביעות, באישור רופא ובפיקוח רופא.
 • אנשים שרוצים לרדת במשקל יכולים לקבל מרשם מרופא המשפחה וטופס 29 ג' שמוגש למשרד הבריאות ורק לאחר אישור יתאפשר להם לקבל אוזמפיק. בכל מקרה, נטילת התרופה/הזריקה מצריכה מעקב בפיקוח רופא.
 • נתונים אלו מתאימים גם לנטילת התרופה ווגובי לירידה במשקל.

איזה בדיקות נדרשות לפני קבלת המרשם לתרופה?

בדיקת דם (כימיה מלאה) ספירת דם ולעיתים גם תפקודי כליות.

תופעות לוואי אוזמפיק

תופעות לוואי שנרשמו בעקבות נטילת אוזמפיק ברוב המקרים חולפות תוך ימים בודדים וכוללות בעיקר: דופק מואץ, בחילות והקאות, עצירות, שלשולים, סחרחורות, יובש בפה ו'היפו'.
* אוזמפיק לא מומלצת לאנשים הסובלים מבעיות בקיבה/במעי ומדלקות בלבלב.

6 תרופות נוספות שנפוצות היום לצורך ירידה במשקל

 1. Wegovy ווגובי (שזו, כאמור, בעצם אוזמפיק במינון מותאם להרזיה)
 2. סקסנדה
 3. Tirzepatide
 4. Razin
 5. Xenical
 6. Lomaira
 7. Contrave (מופיעה גם בשם 'מסימבה')

 

תפסיקו לספור קלוריות, תפסיקו לספור את כשלונות הדיאטות מן העבר, ו'בואו נתקדם'
יש לכם מגוון פתרונות של תרופות יעילות לירידה במשקל בפיקוח רפואי – לכו על זה!

המידע בכתבה זו זה לא מהווה ייעוץ רפואי, אבחנה רפואית או כל חלופה להמלצת טיפול שאיננו בפיקוח רופא.

לכל מי שסובל ממשקל עודף/השמנת יתר, בערכים של BMI מעל ל-30 ושעומד בקריטריונים הרפואיים המתאימים, ושאינו נמצא בקבוצה שאסור לה להשתמש בזריקות הרזיה. זריקות הרזיה לרוב מורשות לנטילה החל מגיל 18.

זה מאוד אינדיבידואלי ויש נתוני הוכחת יעילות מזוויות שונות, אבל יש תוצאות מחקר שמבססות חיזוקים לכך שהזריקות להרזיה היעילות ביותר (מבין אלו שסביבן בוצעו המחקרים) הן: אוזמפיק, סקסנדה, ווגובי, מונג'רו, רזין.

גם כאן התשובה היא שזה אינדיבידואלי. ברוב המקרים, היעילות בפועל נראית תוך מספר ימים עד שבועיים-שלושה. 

כמובן שיש: החל מגיל 18 (במרבית המקרים) BMI בערכים של מעל ל-30, עודף משקל שגובל בסיכון ללקות בסוכרת, ביתר לחץ דם, הגבלה בתנועה, בסבל גופני/נפשי וכו'. כמובן שהזריקות ניתנות אך ורק לאחר בדיקת רופא ואבחון התאמה, אך ורק במרשם רופא ובמעקב רפואי לאורך כל התקופה שבה נוטלים את הזריקות. יש קבוצות סיכון שלמי שנמנה איתן אסור ליטול תרופות להרזיה.

זריקות להרזיה - כל מה שרציתם לדעת

הכירו

את ערוץ היוטיוב שלנו

עם מיטב המומחים של מילאן מדיקל

בדיקת התאמה בחינם

קבלו בדיקת התאמה בחינם !
עם אחד מצוות המומחים של מילאן מדיקל

דילוג לתוכן