וויגובי ומחלות לב: תרופת ההרזייה שיכולה להציל לכם את החיים

אחרי שהגיע לארץ והתחילה לבוא לידי שימוש נרחב, כעת ניכר גם כי זריקת ההרזייה וויגובי (Wegovy) יכולה גם להציל חיים. נשמע מוזר קצת לא? ובכן תופתעו לשמוע שמחקרים שבוצעו על ידי יצרנית התרופה, חברת נובו נורדיסק, הוכיחו כי קיים קשר בין וויגובי ומחלות לב, וכי התרופה מסוגלת להפחית את הסיכון לתמותה כתוצאה ממחלות לב. רוצים לשמוע עוד? קדימה, בואו נתחיל!

משקל עודף? הנה התרופות שיעזרו לכם לרדת בענק

וויגובי ומחלות לב? רבים מהאנשים הסובלים ממשקל עודף או מהשמנת יתר, ודאי ניסו למצוא לא פעם אמצעים ותרופות לירידה במשקל, ונתקלו בדרך כזו או אחרת בתרופות להרזייה. אז במה בדיוק מדובר? ובכן עד שנת 2024, אחת התרופות הנפוצות ביותר לטיפול בהשמנת יתר וירידה במשקל הייתה זריקת ה"אוזמפיק", המיועדת עבור סוכרת מבוגרים אך שימשה גם עבור ירידה במשקל.

בחודשים הראשונים של 2024, משרד הבריאות אישר רשמית את השימוש בתרופת ה"וויגובי", אשר מיועדת ספציפית עבור ירידה במשקל וטיפול בהשמנת יתר. מדובר למעשה ב-2 תרופות המוגדרות כזריקות להרזיה, כשהשימוש באוזמפיק לצורך כך הולך ודועך, לצד הנחיית משרד הבריאות לעבור לטיפול בוויגובי בלבד עבור טיפול בהשמנת יתר.

לא רק ירידה במשקל: הקשר בין וויגובי ומחלות לב

על זריקת ההרזייה וויגובי מדברים רבות, אך היום היה לנו חשוב לדבר איתכם על היבט 1 ספציפי נוסף של התרופה להרזיה, והוא דווקא נושא חשוב ומעניין במיוחד, העוסק בקשר של וויגובי ומחלות לב. על פי מחקר שבוצע על ידי חברת התרופות נובו נורדיסק, שמייצרת את וויגובי, נמצא כי ביכולתה של תרופת הירידה במשקל להפחית ב-20% את הסיכון למות כתוצאה ממחלות לב(!).

מחקרים מראים: וויגובי מפחיתה ב-20% את הסיכון לתמותה ממחלות לב

כאמור, חברת נובו נורדיסק פירסמה בשנה שעברה (2023), את ממצאי המחקר אותו ביצעה, עליו נפרט קצת יותר לעומק כעת.

מהלך המחקר

המחקר שבוצע על ידי חברת התרופות, ובוצע בין היתר גם בישראל, נערך בין השנים 2018 ל-2023. במחקר השתתפו 17,604 אנשים בגילאי 45 ומעלה, כאשר כלל המשתתפים סבלו מהשמנת יתר או עודף משקל, לצד מחלת לב ידועה אך ללא הימצאותה של מחלת הסוכרת.

המחקר כלל שיתוף פעולה בין למעלה מ-800 מרכזי רפואה ב 41 מדינות שונות, כאשר בישראל השתתפו מרכזי רפואה מוכרים כגון בלינסון, איכילוב ובית החולים שיבא. במהלך המחקר, אירעו 1,270 מקרים של מוות כתוצאה ממחלות לב שונות, אירועי לב, התקפי לב או שבץ.

תוצאות המחקר

מטרת המחקר ההתחלתי הייתה לבדוק האם לתרופת ההרזייה וויגובי ישנם יתרונות רפואיים נוספים פרט וללא קשר לשימוש התרופה לירידה במשקל, ובפועל התוצאות היו מרשימים בלשון המעטה. בתום המחקר, פירסמה חברת התרופות כי הממצאים העלו שקיים קשר חיובי בין וויגובי ומחלות לב, וביכולתה של התרופה להפחית את הסיכון להתקפי לב או שבץ מוחי ב-20%. זאת, ללא קשר למשקל ההתחלתי של המטופל, ולשאלה האם וכמה ירד במשקל באמצעות זריקות ההרזייה. 

ובמונחים מעט יותר מקצועיים, התרופה הפחיתה את התחלואה והתמותה מסיבות קרדיאליות ב-20%, גם בקרב מטופלים שלא ירדו במשקל, ואף עלו במשקל – עדיין הייתה תועלת בהיבט הקרדיו-וסקולרית.

אז על מה כל המהומה?

הממצאים של המחקר אכן מעודדים ומשמחים, אך עדיין ייתכן שחלקכם תוהים "מדוע מדובר בידיעה כה מרעישה?". ובכן, סמנכ"ל הפיתוח בחברת נובו נורדיסק הודיע כחלק מחשיפת הממצאים כי לא קיימת עד כה בעולם, תרופה שמסייעת הן בירידה במשקל והן מפחיתה סיכויי תמותה כתוצאה ממחלות לב. בהתאם לכך, גורמים רפואיים רבים מודים כי מדובר בפריצת דרך של ממש, ואף אחת הבשורות המשמעותיות ביותר בעולם הרפואה בכלל, ובתחום הטיפול בהשמנת יתר בפרט.

שני רופאים עם חוברת ולב מפלסטיק ביד

אז איך אפשר לקבל את תרופת ההרזייה?

ובכן אם אתם סובלים מעודף משקל או השמנת יתר ומעוניינים, אחרי שקראתם את המחקר המדובר, להתחיל טיפול בתרופת הוויגובי, יתכן שהטבלה הבאה תוכל לסייע לכם לא מעט.

אוזמפיק וויגובי
כיצד נוטלים את התרופה זריקה תת עורית
השימוש הרשמי בארץ טיפול בסוכרת סוג 2 (סוכרת מבוגרים) סיוע בירידה במשקל כטיפול בהשמנת יתר או משקל עודף.
תנאים לקבלת התרופה
  • סף גיל של 18 לפחות
  • מדד BMI של 30 ומעלה
  • מדד BMI של 27 ומעלה לצד גורם סיכון נוסף לפי הסעיפים שנקבעו על ידי משרד הבריאות
תדירות נטילת התרופה פעם 1 בשבוע
מינון בין 0.25 ל-1 מ"ג בין 0.25 ל-2.4 מ"ג, בהתאם לשלב תהליך הטיפול

כמובן שכך או כך, לפני שמתחילים טיפול בוויגובי, יש צורך בייעוץ רופא מומחה, שיסייע לכם למקד את תהליך הטיפול בצורה אינדיבידואלית ואיכותית. את זאת כמובן, תוכלו למצוא במילאן מדיקל, שידוע במגוון סיפורי הצלחה של מילאן מדיקל אודות מטופלים רבים שכבר הצליחו לרדת בגדול.

לרדת בגדול ובבטחה עם מילאן מדיקל!

לסיכום, מעבר להיותה התרופה המוצלחת ביותר כיום לירידה במשקל עם תוצאות של ירידה של עד 20% ממשקל הגוף, תרופת הוויגובי מסייעת בהפחתת הסיכון למות ממחלות לב. המחקר שהוכיח את הקשר בין וויגובי ומחלות לב האדיר את שמה של התרופה בארץ ובעולם, וכעת מדובר בתרופה איכותית עוד יותר.

אז אם אתם מעוניינים לקבל את התרופה, תוכלו למצוא מרשם ותרופה עד הבית במילאן מדיקל, שיהפכו לכם את תהליך הטיפול והקבלה לפשוט ונוח הרבה יותר. זאת כמובן, לצד ייעוץ רופא מומחה וליווי צמוד של כלל הצוות המקצועי שלנו. אז קדימה, למה אתם מחכים? צרו איתנו קשר עוד היום!

צרו קשר

הצטרפו לקהילה הרשמית של וויגובי בישראל! וויגובי ישראל

וויגובי ומחלות לב: תרופת ההרזייה שיכולה להציל לכם את החיים - כל מה שרציתם לדעת

הכירו

את ערוץ היוטיוב שלנו

עם מיטב המומחים של מילאן מדיקל

בדיקת התאמה בחינם

קבלו בדיקת התאמה בחינם !
עם אחד מצוות המומחים של מילאן מדיקל

דילוג לתוכן