וויגובי האם זה באמת עובד? כל האמת אודות התרופה wegovy

בשלוש השנים האחרונות, זריקות הרזיה הפכו לשם דבר. תחילה, רק אנשים אשר התמודדות עם סכרת היו זכאים לשימוש בתרופה זו, אך עם הזמן הורחבה האוכלוסייה שזכאית לצריכה ושימוש, ותרופות אלה משמשות כיום גם לטיפול באנשים הסובלים מעודף משקל. לתרופות השונות מספר גלגולים אשר החלו באוזמפיק וסקסנדה וכיום המדוברת ביותר היא וויגובי, המבוססת על מנגנון תרופת האוזמפיק, אך עם מינון הגדול פי 2.5 ולכן יעילה יותר לירידה במשקל ומיועדת לשם כך בלבד.

מנגנון התרופה של וויגובי

כפי שציינו, וויגובי ואוזמפיק בעלות מנגנון וחומר פעיל זהים, אך ההבדל ביניהן נעוץ במינון. וויגובי בעלת נגזרת סינטטית של ההורמון GLP-1, ובהתאם מחקה את פעולתו בגוף. הורמון זה מיוצר בתאי המעיים ומופרש מהם לזרם הדם, לאחר שהגיע מזון למערכת העיכול.

להורמון זה מספר תפקידים כגון הפרשת אינסולין, עיכוב בהפרשת גלוקגון ובהתאם ירידה של רמות הגלוקוז (סוכר) בדם והאטת התרוקנות הקיבה. כל אלה מסייעים להגברת תחושת השובע לאחר הארוחות, יחד עם דיכוי תחושת הרעב. כאשר התרופה במינון גבוה כמו בוויגובי, נצפה לירידה מהירה במשקל בהשוואה לתרופות אחרות. 

עד כמה וויגובי נפוצה בארצות הברית ?

כאשר הופצה הבשורה של תרופות המסייעות לירידה במשקל, וויגובי ודומיה היוו חלק מהתרופות הנרשמות ביותר לשנת 2021 בארצות הברית. מדינה זו, אשר סובלת מהשמנת יתר כרונית (obesity), רואה בתרופה כפריצת דרך ממשית להתמודדות עם המחלה. 

בתחילת ההשקה, בעקבות הביקוש הכלל עולמי, חברת Novo Nordisk אשר מייצרת את התרופה, נאלצה להגביל את אספקתה לארצות הברית בלבד, בכדי להבטיח למטופלים קיימים גישה רציפה לתרופה. בהמשך, ככל שהצליחה לעמוד בדרישות הייצור, חלה הקלה הדרגתית בהגבלות.

ההערכה היא שכמיליון אמריקאים השתמשו בזריקות להרזיה משנת 2021 וכיום כ-600,000 אמריקאים משתמשים בהן באופן קבוע. 

יעילות התרופה לירידה במשקל 

על פי המועצה המדעית נקבעו הנחיות אשר קובעות כי הצלחת תרופה לירידה במשקל דורשת ירידה של לפחות 5% ממשקל הגוף. אחוז זה נמצא כקשור לירידה בסיכון למחלות שונות כגון יתר לחץ דם, יתר שומנים בדם, סכרת סוג 2, בעיות כלי דם ולב ועוד. 

במחקר אשר בדק את ההשפעה של תרופת הוויגובי במינון של 2.4 מ"ג על אנשים הסובלים מעודף משקל ללא סכרת, נמצא כי הם השילו כ-15% ממשקל גופם ואנשים הסובלים מעודף משקל עם סכרת, הצליחו להשיל כ-9.6% ממשקלם.

שתי הקבוצות נבדקו לאורך 68 שבועות בהם טופלו בתרופה. במחקר1 עוקבה נוסף אשר בחן השפעה של התרופה במשך שישה חודשים, נצפתה ירידה של 10.9% ממשקל גופם של מטופלים הסובלים מעודף משקל.

בנוסף, המחקר אשר בדק במשך שישה חודשים את רמות הגלוקוז בדמם של מטופלים הסובלים מעודף משקל ובעלי סכרת או טרום סכרת, מצא כי שני שליש מהם היו בעלי רמות גלוקוז תקינות בדם. שיפור זה נחשב כמשמעותי בייחוד בתקופת זמן קצרה שכזו.

לשם השוואה, כאשר נעשתה התערבות באורח החיים בלבד, רק כ-50% מהמשתתפים הצליחו להגיע לרמות גלוקוז בטווח הנורמה לאחר כ-1-3 שנים וכ-20% הצליחו להגיע לרמות תקינות בדם לאחר 4 שנים יחד עם שימוש בתרופה מטפורמין, המיועדת לטיפול בסכרת. 

השפעות נוספות על הגוף 

מטופלים אשר טופלו במינון של 2.4 מ"ג, חוו ירידה ניכרת בסיכון למצבים רפואיים נוספים. כך לדוגמה, נמצא כי בהשוואה לקבוצת הפלסבו בעלת סכרת סוג 2, מטופלים בזריקות להרזיה הסובלים מעודף משקל וחולים בסכרת סוג 2 בעלי סיכון נמוך של כ-20% לבעיות ואירועים לבביים. 

מעבר לכך, בזכות הירידה ברעב והחשק לאכילה, מטופלים אשר סבלו מעודף משקל ללא סכרת, חוו ירידה משמעותית בהיקף המותניים, לחץ הדם, כמות השומנים בדם וכמות המוגלובין מסוכרר (אחוז גבוה בדם נקשר בסיכון לסכרת סוג 2). נתונים אלה מהווים הוכחה כי השימוש בוויגובי בעל תרומה משמעותית לשיפור בריאות המטופלים ולא רק לירידה במשקל.  

השימוש בוויגובי 

התרופה ניתנת כזריקה מתחת לעור, פעם בשבוע, באופן עצמאי. תקופת הזמן הנדרשת על מנת להגיע למינון הנדרש של 2.4 מ"ג, הינה ארבעה חודשים אשר במהלכה מעלים את המינון באופן הדרגתי. שיטה זו נועדה להפחית עד כמה שניתן את תופעות הלוואי הכלולות וביניהן בחילה, עצירות, שלשולים, גזים, צרבות ותחושת אי נוחות בבטן. עם הזמן, תופעות אלה חולפות בהדרגה.

טיפול מותאם אישית בוויגובי

חשוב לדעת כי זריקות להרזיה אינן תרופות קסם והן ניתנות כחלק מטיפול המותאם אישית יחד עם ייעוץ רופא מומחה. במהלך הטיפול יש לקבל בנוסף ייעוץ וליווי שוטף מתוזנאי קליני, אשר מתאים תפריט אכילה למטופל בהסתמך על העדפותיו הקולינריות.

יתרה מזאת, חשוב להבין כי הזריקות הן חלק מתהליך גדול יותר של שינוי אורח חיים ולכן רצוי לרכוש כלים התנהגותיים במהלכו אשר יסייעו לגוף להתמודד עם התהליך ומעבר לכך, יאפשרו שמירה על ההישגים לאורך זמן. 

איך מזמינים וויגובי עד הבית?

נציג יחזור אליכם תוך 24 שעות
משאירים פרטים באתר
משאירים פרטים מלאים ואחד מצוות המומחים של מילאן מדיקל יבצע עבורכם בדיקת התאמה בחינם
נציג יחזור אליכם תוך 24 שעות
מגוון ענק של תוכניות מוצעות באתר
בוחרים תוכנית טיפול
לאחר בדיקת ההתאמה, תוכלו לבחור את תוכנית הטיפול המתאימה והמשתלמת ביותר עבורכם
מגוון ענק של תוכניות מוצעות באתר
צוות המומחים של מילאן מדיקל מחכה רק לכם
משלמים וקובעים פגישת יעוץ עם רופא
תוכלו לתאם פגישת יעוץ און ליין עם רופא משפחה המטפל בהשמנת יתר מהיום למחר ולקבל מרשם, תוכנית טיפול ואת כל המידע עבור תוכנית הירידה במשקל שלכם
צוות המומחים של מילאן מדיקל מחכה רק לכם
תוך 7 ימי עסקים תקבלו את התרופה
וויגובי בדרך אליכם
אנחנו נדאג להעביר לבית המרקחת את המרשם והתשלום שלכם, ומבית המרקחת יצא אליכם משלוח בחברת משלוחים מאושרת משרד הבריאות עד לפתח דלתכם
תוך 7 ימי עסקים תקבלו את התרופה

אלטרנטיבה לא רק למרשם: אילו פתרונות אלטרנטיביים קיימים לזריקות ההרזייה?

אמנם מדובר בדרך קלה, פשוטה, נוחה ויעילה מאוד, אך לא לכל אחד מתאים לקבל זריקה על בסיס חודשי, בין אם בשל סיבות מהותיות כגון אלרגיות או הריון, ובין אם בשל סיבות אחרות נוספות לרבות פחד מזריקות. כך או כך, אין לכם מה לדאוג כי גם לכך יש פתרון.

פתרונות אלטרנטיביים לזריקת ההרזייה קיימים במגוון רחב, כאשר הנפוצים ביניהם הם תוספי תזונה, סיוע חיצוני בשמירה על אורח חיים ספורטיבי ובריא, בניית תפריט תזונה נכון ועוד. פתרונות אלו כמובן, קיימים גם עבור אלה שנוטלים את תרופת הוויגובי, אך מעוניינים להתחיל לסגל לעצמם אורח חיים בריא בלי קשר.

ואיפה אפשר למצוא את הפתרונות האלה? ובכן בהחלט ייתכן שתוכלו למצוא את חלקם בקופות החולים השונות אשר ישמחו לתת לכם מענה הולם תמורת תשלום נוסף. עם זאת, כדי להגיע ליעילות מרבית בתהליך, מומלץ לפנות לגורמי מקצוע שמתמחים בכך. לדוגמה, חברת הרבלייף ישראל אשר זוקפת לזכותה מאות סיפורי הצלחה, מציעה מגוון פתרונות אלטרנטיביים כגון אבקות חלבון, אבקות סיבים תזונתיים ומשקאות בריאות שונים. בפתרונות השונים שלה היא משקיעה רבות על מחקרים מדעיים, ובהתאם לכך מובילה כבר שנים רבות את תחום התזונה הבריאה, כך שתוכלו להיות בטוחים שאתם בידיים טובות.

סיפורי ההצלחה של מילאן מדיקל

אנחנו במילאן מדיקל, מאמינים שהטיפול בהשמנה דורש צוות מקצועי ומיומן אשר ייתן למטופל את כל המענה הנדרש בכדי שיצליח לרדת במשקל ולשמר את הצלחותיו לאורך זמן. הצוות מורכב מיועצי תזונה מוסמכים, מאמני כושר, מלווים אישיים, אחיות ורופא משפחה מקצועיים אשר מלווים את המטופל לאורך כל הדרך יד ביד, מהווים עבורו עוגן ואוזן קשבת ומסייעים לו בתהליך.

הכירו את סיפור ההצלחה של מילאן מדיקל!

בתוכנית משתתפים מטופלים במגוון גילאים, הן צעירים והן מבוגרים, אשר התמודדו בחייהם עם עודף משקל שהפריע להם בשגרה, אך מעבר לכך ניהל את חייהם. חלקם אף התנסו בדיאטות שונות בעברם ולא הצליחו להתגבר על המכשולים לבד.

בזכות התוכנית הם למדו כיצד לשלוט באכילה, לבחור את המזונות שנכונים עבורם ולדעת כיצד להתנהל גם כשאינם בשגרה. רבים מדווחים כי בזכות התוכנית הם חווים תחושת הקלה בבטן, גישה חיובית לאוכל והמון אהבה עצמית. 

נגישות ונוחות במילאן מדיקל

אנו יודעים שתהליך ירידה במשקל מלווה בקשיים וחלק ממטרותינו הינן סיוע והקלה למשתתפים בתהליך. לאחר שמבוצעת בדיקת ההתאמה מול הנציג במהלכה בוחרים יחד את תוכנית הטיפול המתאימה באופן הטוב ביותר למטופל, עוברים לפגישת ייעוץ עם רופא מומחה.

בפגישה מקבלים מרשם לזריקת הרזיה המתאימה באופן ספציפי לתוכנית הירידה במשקל של המטופל. כדי לחסוך למטופלים זמן של קניית התרופה, אנו שולחים את המרשם ישירות לבית המרקחת ותוך 7 ימי עסקים מגיע משלוח עד הבית.  

צרו קשר

הצטרפו לקהילה הרשמית של וויגובי בישראל! וויגובי ישראל

וויגובי האם זה באמת עובד? כל האמת אודות התרופה wegovy - כל מה שרציתם לדעת

הכירו

את ערוץ היוטיוב שלנו

עם מיטב המומחים של מילאן מדיקל

עדיין לא חבר בקבוצת הפייסבוק שלנו?
וויגובי ישראל העמוד הרשמי
מוזמנים ללחוץ על הקישור ולבקש להצטרף.
בקבוצה תוכלו למצוא שיחות ושיתופי חוויות על מגוון תרופות להפחתת משקל

בדיקת התאמה בחינם

קבלו בדיקת התאמה בחינם !
עם אחד מצוות המומחים של מילאן מדיקל

דילוג לתוכן