בסכנת ייבוא: נובולוג לא עומדת בקצב הביקוש של וויגובי העולמי

עם הגעתה לארץ, קצב הביקוש של תרופת הוויגובי רק הולך ועולה, ובמקביל לכך הביקוש העולמי לא פוחת גם הוא. לארץ, התרופה להרזייה מגיעה על ידי ספקים שונים וביניהם חברת "נובולוג", אשר רבים מתחילים לתהות האם היא מצליח או תצליח לעמוד בקצב הביקוש של וויגובי. אז מי זו בדיוק נובולוג, מה הקשר שלה לחברת התרופות הדנית "נובו נורדיסק", ואיך כל זה ישפיע על מטופלי הוויגובי? על כל זאת ועוד נדבר היום.
רופא מציג פרזנטציה למספר רופאים

מתן שירותי רפואה מתקדמים: הכירו את חברת נובולוג

חברת נובולוג (NOVOLOG) היא חברה ישראלית, המספקת מגוון שירותי רפואה בהיבטים שונים, לגופים ומוסדות שונים לצד צרכנים ביתיים, כלי רפואה מתקדמים ועוד. החברה פועלת במשך כ-60 שנים, ונמדדת בשווי של מאות מיליוני שקלים, אשר מאפשרים לה להיות אחת מחברות הרפואה והלוגיסטיקה הגדולות במדינה בתחום זה.

נובולוג פועלת בארץ בעזרת מספר חטיבות כגון חטיבת בריאות ולוגיסטיקה, אשר מאפשרות לה לספק שירותים תואמים לרבות ייבוא והפצה של תרופות וציוד רפואי למקומות ומרכזים רבים ברחבי הארץ, שירותי רוקחות, סיוע בהליכי רישום, שירותי מעבדה ועוד.

הכירו את חברת התרופות הדנית

אם נחזור לרגע לתחום העיסוק שלנו, הלא הוא תרופות להרזייה וירידה במשקל, ובפרט תרופת הוויגובי, אי אפשר שלא להתייחס לחברה נוספת בתחום הרפואה, חברת נובו נורדיסק (Novo Nordisk) הדנית. מדובר אם כן בחברת תרופות בינלאומית, אשר מתחזקת מפעלי ייצור ב-7 מדינות ברחבי העולם, פועלת בלמעלה מ-75 מדינות באופן כללי ועם צוות עובדים הכולל עשרות אלפי עובדים ברחבי העולם.

ואיך כל זה קשור אלינו? ובכן נובו נורדיסק ידועה בהתעסקותה עם תרופות מעולם הסוכרת והירידה במשקל, כאשר בין התרופות הגדולות אשר Novo Nordisk אחראית על ייצורן, נמצאת למרבה הפלא גם תרופה הוויגובי שלנו.

אישה במעבדה לפיתוח תרופות

אז מה הקשר בין וויגובי, נובולוג ונובו נורדיסק?

ובכן הקשר בין ה-3 דיי ברור מאליו, שכן נובו נורדיסק מהווה את היצרנית של וויגובי, אותה חברת נובולוג מייבאת ארצה דרך הספקית הדנית. אז אם תהיתם מה המסלול של זריקת ההרזייה מרגע הייצור עד שהיא מגיעה אליכם, כעת אתם יודעים במה מדובר.

כמו כן, בהתאם לביקוש הרב של התרופה, מניות החברה (נובולוג) קפצו, דבר שדירבן אותה יותר להתעסק בנושא.


הלכה למעשה: כך תשיגו וויגובי בצורה הפשוטה ביותר!

לאחר שהבנו את הקשר בין החברות השונות האמונות על תהליך הייצור והייבוא של תרופת הוויגובי ארצה, נשאלת השאלה "כיצד ניתן לקבל את התרופה בפועל?". ולמען הסדר הטוב, הכנו לכם את הטבלה הבאה.

שאלה תשובה
כיצד ניתן לקבל מרשם לוויגובי? קבלת מרשם לתרופה מותנית בעמידה במספר פרמטרים אותם הגדיר משרד הבריאות לרבות משקל גוף, גיל המטופל וכדומה.
כמה עולה וויגובי? לוויגובי מחיר משתנה בהתאם למינון, ובהתאם לכך המחיר הממוצע עומד על כ-1,000 ש"ח.
כיצד נוטלים את התרופה? את תרופת הוויגובי נוטלים באמצעות הזרקה תת עורית עם מזרקים מוכנים מראש.
כיצד מקבלים את התרופה? באמצעות מילאן מדיקל וצוות הרופאים המקצועי ואיכותי, ניתן לקבל את התרופה והמרשם לתרופה עד הבית, בקלות וללא צורך לקום מהכיסא. 

צרו קשר

הצטרפו לקהילה הרשמית של וויגובי בישראל! וויגובי ישראל

הכיס כואב: האם גם וויגובי תזכה לסבסוד מקופות החולים?

אם עניין המחיר תפס לכם את העין בטבלה שלעיל, כדאי לכם להמשיך לקרוא. אם כן, מי שעוקב ודאי יודע שתרופת האוזמפיק, המקבילה של וויגובי בשוק ההרזייה בארץ, זכתה לסבסוד של קופות החולים. אז האם גם לוויגובי זה צפוי לקרות?

ובכן עד כה, ניתן לקבל החזר מהביטוח הפרטי עבור וויגובי בתנאים מסוימים. באשר לקופות החולים, נכון לעכשיו אין סבסוד, אך קיים סיכוי שבעתיד, עם התפתחות והעלאת המודעות לתרופה החדשה, קופות החולים אכן יספקו סבסוד במקרים מסוימים, למטופלים בוויגובי.

מה עושים אם התרופה יקרה עבורי או שאני לא מעוניין להשתמש בה?

תרופת הוויגובי היא אמנם פתרון מושלם ויעיל עבור כל מי שמעוניין לרדת במשקל בצורה נוחה ומהירה באופן יחסי, אך בהחלט לא לכולם היא מתאימה וזה בסדר גמור. כמו בתחומים רבים אחרים, גם במקרה של נטילת וויגובי ישנם לא מעט פתרונות אלטרנטיביים בהם ניתן להיעזר במקרים שונים. מתי בדיוק? זה לא באמת משנה, בין אם במקרים בהם מחיר התרופה גבוהה מדי עבורכם, בין אם ישנה מגבלה רפואית שמונעת מכם לעשות שימוש בתרופה, ואפילו במקרים בהם אתם כן נוטלים וויגובי, אך מעוניינים בדרך פעולה נוספת – כך או כך, פתרון אלטרנטיבי הוא משהו שמטופלים מחפשים לא פעם.

אז מה עושים במקרה כזה, ואיזה פתרון אלטרנטיבי יכול להיות לתרופת הפלא? ובכן סביר להניח שלא תמצאו פתרון יעיל ומהיר כמו וויגובי, אך בהחלט ניתן למצוא כלים לירידה יעילה ונכונה במשקל, כאשר אחד האמצעים עליו אנחנו ממליצים במילאן מדיקל הוא אורח חיים בריא וכלל המרכיבים המתלווים אליו.

בין חברות רבות בארץ, חברת הרבלייף ישראל מהווה חברה מובילה ומקצועית בכל הקשור לתחום הסתגלות לאורח חיים בריא, פעיל ונכון, שמבוסס על פעילות גופנית אידיאלית, תוספי תזונה טבעיים, תפריט מאוזן ואישי ועוד.

כל אלה, ניתנים בהרבלייף לצד מעטפת מקצועית ומנוסה, ובהחלט יוכלו לסייע לכם במידה שאתם מעוניינים בפתרון אחר לירידה במשקל, במקום זריקת ההרזייה. כמו כן, מעבר לירידה במשקל מדובר בפתרון אשר מסגל לעצמכם גם דפוס התנהגות חיובי שישאר איתכם לאורך זמן.

עם הפנים לעתיד: כיצד נובולוג תשפיע על מטופלי הוויגובי?

ובכן רגע לפני הסוף, ישנם מספר שאלות שנשארו פתוחות, ואלו הן התשובות שראינו לנכון לספק:

  1. מה הצפי של המחירים של וויגובי בעתיד? ובכן כמו כל דבר, הכל נתון לביקוש והיצע. נכון לעכשיו, הביקוש של וויגובי גבוה ביחס להיצע, ולכן המחירים גבוהים יחסית. במידה ונובולוג תצליח לעמוד בקצב הביקוש, הצפי מעיד על ירידה במחירים בהתאם.
  2. מה התוכניות של החברה בעתיד? ככל הנראה, נובולוג תמשיך לייבא את תרופת הוויגובי כל עוד הדבר תלוי בה, שכן מדובר בשוק רווחי. זאת לצד התקווה שהייבוא יגדל ויתאזן עם הביקוש.
  3. האם נובולוג תעמוד בקצה הביקוש העולמי? לשאלת השאלות הזו כנראה שלא יהיה מענה חד משמעי, מלבד תקווה שהתשובה לכך תהיה כן אחד גדול.

במהלך החודשים האחרונים, משרד הבריאות הנחה את הרופאים להפסיק להשתמש באוזמפיק כתרופה להרזייה, ובמקום זאת לעבור לוויגובי. בהתאם, הביקוש לתרופה זו גבר בארץ בפרט, ובעולם בכלל באופן כללי.

בהחלט כן. מי שעושה שימוש כרגע באוזמפיק כתרופה להרזייה בהחלט יכול להמשיך את הטיפול במידה שמעבר לוויגובי יהרוס את התהליך. כמו כן, חולי סוכרת סוג 2 יכולים גם הם לקבל מרשם לתרופה, כן סיוע למטופלים אלו מהווה את הייעוד הראשוני של תרופת האוזמפיק.

קבלת תרופת הוויגובי מותנית בעמידה בכ-3 תנאים אותם הציב משרד הבריאות. תנאים אלו מתייחסים לגיל המטופל, למדד BMI המעיד על יחס תקין בין גובה למשקל גוף, וכן בהתאם למחלות או מצבים רפואיים נלווים כגון לחץ דם.

לוויגובי מחיר משתנה ממקרה למקרה וזאת מאחר שהמינון של התרופה משתנה הן מאדם לאדם, אך יתרה מכך משתנה וגדל במהלך הליך הטיפול. אי לכך, עלות וויגובי עומדת על כ-1,000 ש"ח בחודש בממוצע למטופל.

בסכנת ייבוא: נובולוג לא עומדת בקצב הביקוש של וויגובי העולמי - כל מה שרציתם לדעת

הכירו

את ערוץ היוטיוב שלנו

עם מיטב המומחים של מילאן מדיקל

עדיין לא חבר בקבוצת הפייסבוק שלנו?
וויגובי ישראל העמוד הרשמי
מוזמנים ללחוץ על הקישור ולבקש להצטרף.
בקבוצה תוכלו למצוא שיחות ושיתופי חוויות על מגוון תרופות להפחתת משקל

בדיקת התאמה בחינם

קבלו בדיקת התאמה בחינם !
עם אחד מצוות המומחים של מילאן מדיקל

דילוג לתוכן