על הריון ואוזמפיק: האם תרופות להרזיה מסייעות להיכנס להריון?

תרופת האוזמפיק היא אחת מיני תרופות רבות הקיימות כיום בארץ לצורך ירידה במשקל וטיפול במקרים של השמנה ומשקל עודף. עם זאת, לאחרונה קופצות יותר ויותר הודאות של נשים שונות ברחבי העולם, כי לאחר נטילת התרופה המדוברת, הן הצליחו לרדת במשקל אך גם להיכנס להריון לאחר שנים של חוסר הצלחה. אז האם באמת קיים קשר בין הריון אוזמפיק? בואו נגלה!
אישה בהריון על ספה מחזיקה את הבטן ומחייכת

הכירו את השימוש בתרופות לירידה במשקל

לאחר מספר שנים שבהן התפתח תחום התרופות לירידה במשקל, כיום אנו עדים למגוון הרחב ביותר של תרופות להרזיה וירידה במשקל, אשר יעילותן בנושא מוכחת ונמצאה נכונה ואמיתית. משפחת התרופות הללו, מבוססת על הורמון ה GLP 1, מאפשר ירידה משמעותית במשקל, ומסייע למטופלים רבים להגיע למשקל תקין. עם זאת, בתקופה האחרונה נמצא כי ייתכן שמעבר לירידה במשקל, קיים קשר בין הריון ואוזמפיק.

הטענות המפתיעות: נשים רבות מעידות על כניסה להריון לאחר נטילת אוזמפיק

לאחר עלייתן למודעות של התרופות המדוברות, ניתן לשים לב כי בתקופה האחרונה לא מעט נשים משתפות במגוון רשתות חברתיות כגון פייסבוק וטיקטוק, על המצאות קשר כזה או אחר בין נטילת תרופות לירידה במשקל לרבות אוזמפיק ומנג'רו לבין פוריות וכניסה להריון. זאת לדבריהן, לאחר שחלקן נכנסו להריון על אף שנטלו גלולות למניעת הריון בחלק מהמקרים. כדי להסביר בצורה טובה יותר את המקרים השונים, ריכזנו עבורכם בטבלה הבאה מספר מקרים ועדויות.

מספר העדות

המקום בו פורסמה

תמלול העדות

1

פייסבוק

לאחר 8 וחצי שנים של ניסיונות כושלים, הצליחה להיכנס להריון לאחר נטלה את התרופה אוזמפיק.

2

טיקטוק

לאחר שנאמר לה שלא תוכל להביא יותר ילדים, התחילה להשתמש באוזמפיק, ולאחר 5 חודשים של שימוש נכנסה להריון.

3

חדשות

"לאחר שנטלתי סמגלוטייד, שידועה גם בשם אוזמפיק, נכנסתי להריון. זה היה מפתיע אבל מבורך".

האם באמת קיים קשר בין הריון ואוזמפיק?

ככלל, מציינים רופאים וחוקרים שונים בתחום כי אכן קיים קשר בין משקל עודף לבין הקושי להיכנס להריון, ומכאן שבין הריון והזריקה להרזיה קיים קשר. התופעה המדוברת, זכתה לשם "ילדי האוזמפיק", ואף נפתחה עבורה קבוצה ברשת החברתית פייסבוק תחת השם "גם אני נכנסתי להריון עם אוזמפיק".

אם כן, ההסבר לתופעה זו אינו נמצא בתרופות עצמן כפי שרבים טוענים, אלא בעובדה שהיא מסייעת לירידה במשקל. למעשה, הירידה במשקל היא זו שגורמת לפוריות לגדול, ולא התרופות לכשעצמן. 

אישה בהריון לבושה באובראול מחזיקה את הבטן ומחייכת

ממצא מדאיג או משמח? תלוי בכם

כעת, כל שנותר לתהות הוא האם העובדה שאכן קיים קשר בין הריון והזריקה להרזיה היא עובדה משמחת הוא שמא מדובר בבשורה מדאיגה. ובכן התשובה לכך חייבת להיות אינדיבידואלית, שכן היא מתחלקת ל-2 מקרים:

  1. נשים שזקוקות לתרופה אך אינן רוצות להיכנס להריון – במקרה זה, אכן מדובר בבשורה מעט מבאסת, שכן כעת יהיה עליהן למצוא אמצעים נוספים למניעת כניסה להריון.
  2. נשים שסובלות מהשמנה או עודף משקל ובהתאם הפוריות שלהן נפגעת – במקרים אלו, מדובר בבשורה יותר ממשמחת, מאחר שהן יצליחו גם לרדת במשקל הודות לתרופות, ובו בזמן הירידה במשקל תסייע להן בהיבטים נוספים כגון ווסת סדירה יותר, וכמובן שגם הגדלת הסיכויים להיכנס להריון.

 

רוצים לקבל יעוץ מרופא משפחה המטפל בירידה במשקל ? צרו קשר

לחצו כדי לראות את סיפורי ההצלחה שלנו!

קבלת מרשם לאוזמפיק כמו גם לתרופות להרזיה באופן כללי, דורשות על פי רוב אישור של רופא מוסמך, וזאת לאחר ייעוץ רפואי תואם.

ניתן לקבל מרשם און ליין ביעוץ עם מומחה באתר מילאן מדיקל.

עלות התרופה נעה בין 400-500 ש"ח

באופן כללי מדובר ב-2 תרופות לטיפול בהשמנת יתר ומשקל עודף. עם זאת, נכון להיום מחקרים מוכיחים כי יעילותה של תרופה הוויגובי גבוהה יותר מזו של אוזמפיק במספר אחוזים.

תוכלו לקרוא עוד בכתבה הבאה:
אוזמפיק או וויגובי?

באופן כללי תרופות להרזיה נמצאו כיעילות יותר מאשר כל אמצעי אחר לירידה במשקל. עם זאת, גם בין תרופות אלו, ישנן תרופות יעילות יותר וכאלה שקצת פחות.

על הריון ואוזמפיק: האם תרופות להרזיה מסייעות להיכנס להריון? - כל מה שרציתם לדעת

הכירו

את ערוץ היוטיוב שלנו

עם מיטב המומחים של מילאן מדיקל

בדיקת התאמה בחינם

קבלו בדיקת התאמה בחינם !
עם אחד מצוות המומחים של מילאן מדיקל

דילוג לתוכן