ויקטוזה: התרופה שכל סוכרתי חייב להכיר

סוכרת היא מחלה לא נעימה ועל כך אי אפשר להתווכח. הצורך הקבוע בתרופות או בהזרקות, בחילות וסחרחורות חוזרות, ריחות לא נעימים מהפה, בעיות בלחץ דם ועוד - כל אלו הם רק חלק מהתסמינים של המחלה. עם זאת, הודות לעולם התרופות המתקדם שלנו, ישנן לא מעט תרופות שמסייעות ומשפרות את אורח חייהם של הסוכרתיים, ביניהן נמצאת ויקטוזה שתורמת רבות לסוכרתיים, אך לא רק להם.
Victoza תרופה

ויקטוזה, אז מה זו התרופה הזו, למי היא מיועדת ואיך נוטלים אותה? כל זאת ועוד במאמר הבא!

הסוכרת של המבוגר – מהי?

מחלת הסוכרת הנפוצה ביותר כיום, שמהווה כ-90% מכלל מקרי הסוכרת, היא הסוכרת של המבוגר, או כפי שנהוג לקרוא לה היום – סוכרת סוג 2. סוכרת מסוג זה, נגרמת בשל תפקוד לקוי של מערכת פירוק הסוכרים בדם, ובפרט עבודת הורמון האינסולין, ובכך גורמת לרמת ריכוז סוכר גבוהה בדם. בין התסמינים של המחלה עצמה, נוכל לפגוש את התסמינים הבאים:

  • צמא ורעב מוגברים
  • צורך להוציא שתן בתכיפות
  • עייפות מוגברת
  • ירידה במשקל
  • שיבושים בראייה

סוכרת זו, הודות לכך שהיא הנפוצה ביותר, יכולה לבוא לידי פתרון וטיפול באמצעות מספר דרכים כאשר הראשיות ביניהן הן שמירה על אורח חיים בריא ונטילת תרופות מתאימות, שאחת מהן היא ויקטוזה.

הכירו את הפתרון לסוכרתיים: לירגלוטייד ויקטוזה

אם אתם מאובחנים עם סוכרת סוג 2, לירגלוטייד ויקטוזה היא אחת התרופות עבורכם. מהי? אז ככה – ויקטוזה הינה תרופה המיועדת לטיפול בחולי סוכרת מסוג 2, שאימוץ אורח חיים בריא ושמירה על פעילות גופנית תדירה לא עוזרים להם כמצופה. מדובר על תרופה ממשפחת האגוניסטים ל־GLP 1, שגורמת להפרשת אינסולין, שולטת בתחושת התיאבון, ובכך מאפשרת לשלוט בכמות האוכל ומסייעת למעשה כנגד רמת הסוכר הגבוהה בדם. לצד תרופה זו, קיימות בשוק תרופות דומות שייתכן שחלקכם מכירים כגון אוזמפיק וריבלסוס שמשמשות גם הן לטיפול בסוכרת מסוג 2.

ויקטוזה: לא רק לסוכרתיים אלא גם לירידה במשקל

מעבר לטיפול בסוכרת כפי שדיברנו, ויקטוזה משמשת פעמים רבות גם עבור ניהול ובקרה על המשקל במקרים של השמנת יתר ומשקל עודף. כאמור, ויקטוזה מאפשרת שליטה מסוימת בתחושת התיאבון, ובהתאם מפחיתה את תחושת הרעב, ומאפשרת הפחתה לא מודעת בצריכת האוכל. גם כאן, נוכל למצוא תרופות מקבילות בשוק המשמשות גם הן כזריקות להרזיה, כאשר הנפוצה בהן היא תרופת הוויגובי. כמובן שאף אחת מהן, לא מהווה תחליף לשמירה על אורח חיים בריא וייעוץ רפואי אישי.

אישה מראה לחברה שלה גינס שגדול עליה

ויקטוזה או סאקסנדה – מה עדיף?

רגע לפני שנמשיך, חשוב לנו לומר לכם שמלבד ויקטוזה קיימת תרופה נוספת המשווקת בארץ שנחשבת ל"תאומה" שלה, והיא סאקסנדה. מה ההבדל בין השתיים? אז ככה:

ויקטוזה סאקסנדה
יעוד התרופה מיועדת בעיקרה לטיפול בסוכרת מסוג 2 בלבד בהתאם להחלטת רופא, יכולה לשמש לטיפול בהשמנה לצד אורח חיים בריא בין אם מדובר בסוכרתיים ובין אם לא
מינון יומי 1.8 מיליגרם 3 מיליגרם
מחיר ויקטוזה זולה יחסית מאחר שהיא נמצאת בסל התרופות סאקסנדה רשומה עבור ירידה במשקל אך אינה נמאת בסל התרופות, ובהתאם יקרה יותר

 

אם כן כפי שניתן לראות, ההבדלים המהותיים בין 2 סוגי התרופות הן בייעוד העיקרי שלהם ובמינון היומי. שתי התרופות מבוססות על אותו חומר פעיל, הלירגלוטייד, וההחלטה באיזו תרופה להשתמש צריכה להיות בהמלצת רופא כתלות במקרה האישי שלכם.

רגע לפני שאתם נוטלים את התרופה – כמה דברים שחשוב לדעת

אז אם החלטתם שאתם רוצים ליטול את תרופת ויקטוזה, ישנם עוד מספר דברים בודדים שחשוב שתדעו, על מנת שתוכלו לעשות את השימוש המיטבי בתרופה, וכדי שתשמרו על הבריאות שלכם תוך כדי השימוש בה.

  • חשוב להבין כי התרופה לירגלוטייד ויקטוזה היא אינה תחליף לאינסולין. לכן, במידה ואתם חולי סוכרת, לא מדובר בתחליף להורמון אך בהחלט מדובר על תרופה שיכולה לסייע לכם בהתמודדות עם המחלה.
  • סוכרת מסוג 1 אינה מתאימה לתרופה זו, ואסור להשתמש בה במידה ואתם מאובחנים בסוכרת זו. זאת כמובן לצד ההגבלות והאיסורים שיופיעו על האריזה עצמה כגון הגבלת גיל, איסור נטילה בהריון וכדומה.
  • בראשית תהליך נטילת התרופה ייתכן והיא תגרום להתייבשות. לכן, חשוב להקפיד לשתות הרבה, ולשמור על עירנות בנושא.
  • את תרופת הויקטוזה נוטלים בהזרקה תת עורית באמצעות מזרקי עטים שלרוב מגיעים מוכנים מראש עם המינון הדרוש.

כמובן שאלו רק דגשים שחשוב שתדעו באופן כללי, ויש להתייעץ עם גורם רפואי מוסמך לפני נטילת התרופה.

רוצים לרדת במשקל? יש דרכים אחרות שכדאי לבדוק

לסיכום, ראינו שויקטוזה היא תרופה יעילה להתמודדות פשוטה יותר עם סוכרת מסוג 2, ובנוסף ביכולתה אף לסייע בהתמודדות עם משקל עודף. עם זאת, במידה ואתם מחפשים לרדת במשקל, ההמלצה שלנו היא תוכנית ירידה במשקל צוות המומחים של מילאן מדיקל. מדובר בתוכנית ירידה במשקל שתסייע לכם לעשות זאת בדרך הנכונה והבריאה עבורכם, מבלי לסכן את עצמכם. אז אם אתם מחפשים לרדת במשקל, בין אם בתור סוכרתיים ובין אם לא, אנחנו כאן בשבילכם במילאן מדיקל!

 

נטילת התרופה מתבצעת באמצעות עטי הזרקה המאפשרים ליטול את התרופה בהזרקה תת עורית עם מינון קבוע מראש.

כן, כדי לקבל וליטול את תרופת הויקטוזה אתם תהיו חייבים במרשם רופא. זאת מאחר ומדובר בתרופה שאינה סטנדרטית ברמה המאפשרת רכישה עצמאית ולא מבוקרת.

ההשפעה עצמה מתחילה כבר מרגע התחלת השימוש בתרופה. עם זאת, על מנת לראות את ההשפעה על איזון הסוכרת, ניתן יהיה לראות רק לאחר תקופה של כ-3 חודשים באמצעות בדיקות דם סדירות ובהמלצת הרופא.

באופן כללי כן. ויקטוזה מבצעת תהליכים בגוף המסייעים לירידה במשקל. עם זאת, מומלץ לנקוט אמצעים אחרים לפני שמנסים את התרופה הזו כאמצעי לירידה במשקל כגון תוכנית הירידה במשקל של צוות המומחים של מילאן מדיקל.

ויקטוזה: התרופה שכל סוכרתי חייב להכיר - כל מה שרציתם לדעת

הכירו

את ערוץ היוטיוב שלנו

עם מיטב המומחים של מילאן מדיקל

בדיקת התאמה בחינם

קבלו בדיקת התאמה בחינם !
עם אחד מצוות המומחים של מילאן מדיקל

דילוג לתוכן