דיאטה "רגילה" או דיאטה מבוססת תרופות לירידה במשקל?

האתגר למציאת הדיאטה המתאימה והיעילה, פוגש אנשים רבים במהלך חייהם. הרצון והצורך הרפואי לרדת במשקל, מצריך תהליך הרזיה ארוך ומורכב. כיום השוק מציע מגוון רחב של דיאטות שונות שמציבות אתגר נוסף והוא – בחירת הדיאטה הנכונה.

דיאטה "רגילה" מתבססת על תזונה מאוזנת ופעילות גופנית בלבד, שמטרתה לרדת במשקל באופן טבעי. כמו כן, ישנה דיאטה חדשנית יותר המבוססת תרופות לירידה במשקל; שכוללת גם היא תזונה מאוזנת ופעילות גופנית, אם כי במהלכה נוטלים תרופה או זריקה שמזרזת את התהליך – דיאטה מבוססת תרופות. 

דיאטה מבוססת תרופות – פתרון חדשני ויעיל

פריצתן של זריקות ההרזיה לשוק הדיאטות עשתה שינוי של ממש, והציעה לאנשים רבים שסובלים מעודף משקל פתרון אמיתי ויעיל לבעיה. זריקות להרזיה מאפשרות לרדת במשקל במהירות, באופן בטוח ולשפר את חיי המטופל.
תרופות ההרזיה השונות, בעלות מנגנון פעולה דומה המאט את קצב התרוקנות הקיבה, ומגביר את תחושת השובע באמצעות חיקוי פעולתם של הורמוני השובע בגוף.

דיאטה מבוססת תרופות מתאימה לסובלים מעודף משקל ולחולים בסוכרת

תחילה, היו התרופות מיועדות לחולי סוכרת בלבד, שכן התרופות מסייעות בהורדת רמות הסוכר בגוף. ההבנה כי התרופות מסייעות גם לירידה במשקל, הביאה לאישור השימוש בהן גם למטרות הרזיה.
זריקות הרזיה מיועדות לרוב לאנשים הסובלים מהשמנת יתר, ושאינם מעוניינים או מצליחים לרדת במשקל באמצעות דיאטה "רגילה" וטבעית. השימוש בתרופות ההרזיה השונות כרוך לרוב בערך BMI מסוים ובגיל מתאים. יש להתייעץ עם גורמי מקצוע ולבדוק האם המטופל עומד בקריטריונים הנדרשים.

דיאטה "רגילה" אינה מתאימה לכולם ודורשת שגרה מוקפדת ומאתגרת

דיאטה רגילה אינה מתאימה לכל אדם והצלחתה תלויה בגורמים רבים. התאמת דיאטה טבעית למטופל היא משימה לא פשוטה, ולעתים הניסיונות לשלב תפריט תזונה מוקפד ולשנות הרגלים נכשלים.
יתרה מכך, האלמנט הרגשי והפסיכולוגי בולט במיוחד בדיאטה טבעית. משום שנדרשת התמדה לאורך זמן, התמודדות עם תחושת רעב, ולפעמים גם ללא תוצאות. כך עשויה להיווצר תחושת תסכול שתגרום לבסוף לעצירת הדיאטה. בשל הקשיים הללו, רבים פונים לדיאטה המבוססת על זריקות הרזיה.

סובלים מאכילה ריגשית? הינה הפתרונות שצוות המומחים של מילאן מדיקל מציעים לחצו כאן.

בהקשר זה, בוצע סקר אשר בחן מהן הסיבות שגברים ונשים הפסיקו את הדיאטה שלהם באמצע (הנשאלים יכלו לבחור במספר סיבות).

3 הסיבות המובילות:

סיבת הפסקת הדיאטה אחוז הנשאלים שבחרו בסיבה זו
אירועים ובילויים שכוללים אוכל 81%
קושי לעמוד בפני מאכלים מפתים 73%
אכילה מרובה בשעות הערב והלילה 38%

 

יתרונותיה המרכזיים של דיאטה מבוססת תרופות: מהירות, נוחות ומעקב רפואי

לדיאטה המבוססת על זריקות הרזיה יתרונות רבים:

  1. ירידה מהירה במשקל – בניגוד לדיאטות השונות בשוק, דיאטה המבוססת על זריקות הרזיה יכולה לגרום לירידה משמעותית במשקל תוך חודשים ספורים. 
  2. תהליך נוח ויעיל – התהליך מצריך פחות מגבלות תזונתיות, ומקל על אלו שמתקשים לעקוב אחר תכנית מפרכת בשגרת החיים העמוסה.
  3. ליווי ומעקב רפואי – דיאטה המבוססת על זריקות הרזיה מחייבת לרוב ליווי של רופא וגורמי מקצוע, באופן שהופך את התהליך לבטוח, בריא ומבוקר יותר. 
  4. הפחתה בתחושת הרעב – ויסות תחושת הרעב מהווה קושי מרכזי בכל דיאטה "רגילה", ותרופות ההרזיה נותנות מענה לכך. תרופות ההרזיה מאטות את קצב ריקון הקיבה, מגבירות את תחושת השובע, ומסייעות בהתמודדות עם הקושי הפסיכולוגי בו נתקלים אנשים רבים בכל דיאטה.

לדיאטה מבוססת תרופות תופעות לוואי במערכת העיכול 

על אף יתרונותיה הרבים של דיאטה מבוססת תרופות, חשוב להכיר את תופעות הלוואי הכרוכות בכך, ולבצע בחירה מושכלת ואישית. תופעות הלוואי השכיחות של תרופות ההרזיה קלות ברובן, וחולפות לאחר מספר ימים. חשוב לציין שתופעות הלוואי דומות בין כל תרופות ההרזיה שבשוק (לדוגמה לאוזמפיק תופעות לוואי כמעט זהות לאלו של וויגובי). 

תופעות אלו יופיעו בעיקר במערכת העיכול ועשויות לכלול: הקאות, שלשולים, עצירות, בחילות, דלקת וכאב בקיבה, עייפות וכדומה. בהקשר זה, ישנה חשיבות רבה למעורבות רופא וגורמים מוסמכים בתהליך ההרזיה, משום שביצוע תהליך מבוקר והדרגתי, יכול להקל משמעותית בהופעתן של תופעות לוואי. 

לסיכום, אם התייאשתם משלל הדיאטות שמציע השוק, ואתם רוצים בשינוי אמיתי באורח החיים – הכירו את 'מילאן מדיקל'; מרכז להרזיה שמציע ליווי צמוד של מומחים, ובניית תכנית הרזיה מותאמת אישית לכל מטופל. אז כדי לרדת במשקל בצורה בטוחה ומהירה, צרו קשר, ובחרו בתכנית ירידה במשקל צוות המומחים של 'מילאן מדיקל'.

זריקת ההרזיה מתחילה להשפיע על הגוף תוך ימים ספורים, והירידה בתחושת הרעב תורגש. לאחר חודשים בודדים צפויה ירידה משמעותית במשקל, אם כי גם לאחר שבועות בודדים כבר ניתן לראות שינוי.

עלויות התרופות משתנות מתרופה אחת לאחרת, ותלויות במינון שכל מטופל נוטל. המחיר נע בטווח רחב של מחירים, בין 200-1200 ₪.

ישנן תרופות רבות שמשמשות לירידה במשקל, כאשר הבולטות שבהן הן: "וויגובי", "סקסנדה", "אוזמפיק" ו"ריבלסוס" (השתיים האחרונות מאושרות לשימוש בישראל רק לטיפול בסוכרת).

דיאטה "רגילה" או דיאטה מבוססת תרופות לירידה במשקל? - כל מה שרציתם לדעת

הכירו

את ערוץ היוטיוב שלנו

עם מיטב המומחים של מילאן מדיקל

בדיקת התאמה בחינם

קבלו בדיקת התאמה בחינם !
עם אחד מצוות המומחים של מילאן מדיקל

דילוג לתוכן