וויגובי או אוזמפיק ראש בראש | מה ההבדלים ומה זהה?

רבים האנשים שמחפשים ללא הרף שיטות לרדת במשקל, להרזות וכן הלאה. בין דיאטות שהורסות את הגוף, לפעילות גופנית בעצימות גבוהה מדי, חשוב למצוא את האיזון ואפילו להיעזר באמצעים חיצוניים שיקלו על התהליך, ויובילו לתוצאות מוכחות בשטח. לכאן בדיוק נכנסות לתמונה זריקות ההרזייה שייתכן שחלקכם מכירים אותן בשמות "וויגובי" ו"אוזמפיק". ואם תהיתם לעצמכם מה ההבדלים בין 2 התרופות ומה הדמיון ביניהן? הגעתם למקום הנכון כי מילאן מדיקל כאן בשביל לעשות לכם סדר. אז בואו נתחיל!
אישה עם פרצוף תוהה

הכירו את זריקות ההרזייה של שנת 2024

לאחר שנים של מחקרים, שיטות הרזייה שלא הצליחו או שהצליחו אך סיכנו את האנשים ועוד ועוד, בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה משמעותית בכמות האנשים שפונים לזריקות ההרזייה השונות, ובפרט אוזמפיק ווויגובי, אשר מסייעות בטיפול בהשמנת יתר ובמשקל עודף. כמובן שלזריקות אלו ישנם מספר חסרונות, אך אם יודעים כיצד להשתמש בתרופות, ובליווי רפואי איכותי, יעילותן מתעלה על הכל.

וויגובי או אוזמפיק: איזה תרופה מומלצת יותר?

על השאלה "איזו תרופה טובה יותר – אוזמפיק או וויגובי?", כנראה שלא נוכל לענות מהסיבה הפשוטה, שהשימוש בתרופות ואופן השפעתן הם דברים מאוד אינדיבידואלים. עם זאת, לצד שאלה זו עדיין עולות שאלות רבות שמקיימות השוואה כזו או אחרת בין 2 התרופות, ולשם כך התכנסנו היום. נפתח ונאמר כי יעילות 2 התרופות מוכחת, וכי שתיהן אכן מסייעות רבות בירידה במשקל והרזייה, אם כי בהחלט קיימים הבדלים. אז מהם קווי הדמיון והשוני? יצאנו לבדוק!

תהליך קבלת התרופה: כל מה שצריך לדעת

ההשוואה הראשונה שנבע היא אופן קבלת התרופה, כאשר כאן אנו מדברים על קו דמיון, שכן התהליכים דיי דומים זה לזה. אם כן, 2 התרופות התחילו את דרכן כתרופות המשמשות בעיקר את אוכלוסיית חולי הסוכרת. עם הזמן, והודות ליעילותה הרבה, הופנתה תרופת הוויגובי בפרט גם לטיפול באוכלוסיית ההשמנה, ובעקבותיה גם האוזמפיק מסייעת בתחום זה. על מנת לקבל את התרופות, יהיה עליכם לקבל מרשם מרופא, לרוב רופא פרטי, וכן לעמוד במספר קריטריונים כגון:

  • הגבלת גיל של 18 לפחות (בתנאים מסוימים תינתן התרופה החל מגיל 12)
  • BMI, מדד לחישוב מסת גוף, העומד על 30 ומעלה
  • BMI של 27, בתוספת של אחד מגורמי הסיכונים הקבועים בחוק כגון יתר לחץ דם, סוכרת וכדומה

הדמיון והשוני באופן נטילת התרופות – וויגובי או אוזמפיק?

לאחר שהבנו כיצד ניתן לקבל את התרופות, ובאופן דיי דומה, כעת נדבר על אופן נטילת התרופה, וכאן אנו נכנסים להבדלים השונים בין 2 התרופות.

וויגובי אוזמפיק
מינון התרופה מינון התרופה נקבע בהתאם לייעוץ הרפואי המקדים שבוצע, וכן בהתאם למעקב רפואי צמוד מינון התרופה יקבע על ידי הרופא המטפל. בממוצע, המינון מתחיל ב-0.25 מ"ג לשבוע, ויכול להגיע עד ל-1 מ"ג לאחר תקופה של כחודש
אופן נטילת התרופה נטילה באמצעות מזרק חד פעמי בהזרקה תת עורית באזור הבטן הזרקה תת עורית, פעם בשבוע ביום קבוע
תופעות לוואי יוצאות דופן וויגובי אינה בעלת תופעות לוואי חריגות עליהן התקבלו דיווחים עד כה, כאשר התופעות הנדירות שהתקבלו כללו אלרגיה, עלייה ברמת אנזימי הלבלב, אי ספיקת כליות ועוד. תופעות הלוואי הנדירות כוללות בין היתר שינוי בטעם המזון והשתייה, תגובות אלרגיות במקום ההזרקה ודופק מהיר.
סיכונים ככלל, 2 התרופות פועלות על מערכת העיכול, ולכן נטילה שלא על פי הייעוץ הרפואי, או נטילת התרופות על אף איסורים כאלו ואחרים, עלולה לסכן את בריאותכם, ובפרט את תקינות מערכת העיכול.

גם בפרטים הקטנים: על המחירים של התרופות

לאחר שקיבלנו את מרבית המידע על התרופות השונות, איך אפשר שלא לערוך את השוואת סל הקניות, ולדון בשאלת המחיר של כל אחת מהתרופות. אם כן, אלו הם ההבדלים במחיר של תרופת האוזמפיק אל מול וויגובי, כאשר נציין מראש כי אכן קיים הבדל בין 2 המחירים:

  • אוזמפיק – תרופת האוזמפיק כאמור, נמצאת זמן מה כבר בארץ, והמחיר שלה נכון להיום עומד על כ-450 ש"ח בממוצע עבור 1 מ"ג של תרופה. ייתכן, שמחיר זה, אשר זול באופן יחסי לתרופת הוויגובי, נובע מפרק הזמן של התרופה בארץ.
  • וויגובי – תרופת הוויגובי הגיעה זה עתה ארצה, ונכון להיום היא עולה בין 760 ש"ח לכ-1,200 ש"ח, כאשר טווח המחירים רווח כל כך בשל העובדה כי המינון של התרופה משתנה בממוצע, המחיר החודשי לתרופה עומד על כ-1,000 ש"ח.

אישה מחייכת מחזיקה גינס שגדול עליה

כמה דברים חשובים רגע לפני הסוף

רגע לפני שנסיים, חשוב לחזור לרגע להשוואה בין יעילות 2 התרופות, ולהבהיר דבר אחד אחרון. על אף כלל ההשוואות ה"יבשות" של המחיר, תופעות הלוואי, אופן קבלת התרופה, המרשם ועוד, ישנו דבר חשוב מאוד שיש לקחת בחשבון. כפי שנאמר בהתחלה, נטילת התרופה הינה דבר מאוד אינדיבידואלי, שכן השפעת התרופות משתנה מאדם לאדם.

אי לכך, חשוב לערוך בדיקת התאמה וייעוץ של רופא מומחה, וזאת על מנת להתאים את סוג התרופה היעילה ביותר לירידה במשקל עבור כל מטופל ומטופל בנפרד. איך עושים את זה? התשובה פשוטה וברורה למדי – מילאן מדיקל!

רוצים לקרוא עוד אודותינו ולהכיר את צוות המומחים? לחצו למעבר עמוד אודות

מילאן מדיקל: לבחור נכון, לבחור בריא!

אם אתם זקוקים לאחת מזריקות ההרזייה עליהן דיברנו היום, אצלנו במילאן מדיקל הכל הופך לפשוט הרבה יותר. ראשית כל, ניתן לקבל את המרשם הדרוש לכם בצורה מקוונת און ליין, כך שמכם כמעט ולא נדרש אלא לפתוח את הטלפון הנייד או המחשב בבית. מעבר לכך, תהליך הייעוץ הרפואי של המומחים שלנו במילאן מדיקל, מתבצע בצורה מקצועית, קפדנית ואיכותית, ומבלי לוותר לרגע על חוויית השירות האדיב והיחס האישי שכל מטופל מקבל אצלנו. 

 

אז אם אתם מעוניינים באוזמפיק או אולי בוויגובי, ואתם רוצים לקבל ייעוץ, מרשם או את התרופה עצמה עד הבית, מילאן מדיקל היא הכתובת המושלמת עבורכם. כל שעליכם לעשות, הוא לייצור איתנו קשר עוד היום, ואנחנו כבר נדאג לשאר.
לחצו כדי לראות את סיפורי ההצלחה שלנו!

צרו קשר

הצטרפו לקהילה הרשמית של וויגובי בישראל! וויגובי ישראל

באופן כללי אין עדיפות בין התרופות. ההבדלים נובעים מאופן נטילת התרופה, תופעות לוואי, מינונים ומחיר. לכן, על מנת להחליט איזו תרופה תהיה טובה יותר עבורכם, מומלץ להתייעץ עם צוות מומחים של מילאן מדיקל.

לא בהכרח. באופן כללי תרופת האוזמפיק זולה יותר מאשר הוויגובי, אך הדבר נובע מכמות המינון של כל אח מהתרופות. לכן, באופן יחסי לא קיים הבדל מהותי במחיר של 2 התרופות המדוברות.

לא. קבלת מרשם לכל אחת מהתרופות מתבצעת באמצעות רופא פרטי ובתנאי שאתם עומדים בקריטריונים שהוצגו על ידי גורמי האכיפה הרלוונטיים בתחום. כך או כך, אצלנו במילאן מדיקל תוכלו לקבל מרשם לתרופה עד הבית ובקלות רבה.

אמנם תרופת האוזמפיק נמצאת בארץ כבר זמן מה, לעומת הוייגובי שהגיע זה עתה, אך הדבר אינו מעיד כלל על איכותן של אחת מהתרופות.

וויגובי או אוזמפיק ראש בראש | מה ההבדלים ומה זהה? - כל מה שרציתם לדעת

הכירו

את ערוץ היוטיוב שלנו

עם מיטב המומחים של מילאן מדיקל

בדיקת התאמה בחינם

קבלו בדיקת התאמה בחינם !
עם אחד מצוות המומחים של מילאן מדיקל

דילוג לתוכן