אוזמפיק תופעות לוואי

תופעות לוואי אוזמפיק התרופה הכי מבוקשת בעולם היום לירידה במשקל היא אוזמפיק. מיליוני מטופלים מספרים מעל במות שונות אם זה בעיתונות הכתובה, אם זה ברשתות החברתיות, איך היא עזרה להם להוריד במשקל ולשמור עליו לאורך זמן. גם בישראל אלפי אנשים מעידים על הצלחה מעוררת גאווה בעקבות השימוש באוזמפיק, ביניהם מטופלים רבים של מילאן מדיקל, המרכז שמציע אסטרטגיית הרזיה שפותחה על ידי אנשי מקצוע ורופאים שמתמחים בירידה במשקל.
רופא בפגישה און ליין ואחות רושמת הערות

אוזמפיק תופעות לוואי

תופעות הלוואי של אוזמפיק, במרבית המקרים, חולפות תוך יום-יומיים עד שבוע (למעט מקרים חריגים בהם הן יותר ממושכות) וכמו בכל מצב שבו נוטלים תרופה, כמובן שיש לעקוב ולדווח לרופא על כל תופעה חריגה. יש מקרים שבהם הרופא ישנה את מינון התרופה, על מנת להקל את עוצמת תופעות הלוואי.

תופעות לוואי אוזמפיק – הדיווחים היותר נפוצים בקרב מטופלים שנטלו אוזמפיק הם על: עצירות, דופק מואץ, היפוגליקמיה, יובש בפה, סחרחורת, עייפות, בחילות, הקאות, גזים, שלשולים, אובדן תיאבון. כמובן שתופעות לוואי כתגובה לנטילת כל תרופה שהיא (שהן תוצאה של רגישות לתרופה) הן אינדיבידואליות ומשתנות ממטופל/ת למטופל.

באופן כללי, תופעות לוואי הן התרחשות נורמטיבית בעת נטילת תרופות, רובן נפוצות ולא מסוכנות, אלא הן חלק טבעי מתהליך טיפול תרופתי. כמובן שכשמדובר בתופעות לוואי חריגות – כאן כבר יש צורך בהפסקת הטיפול ובהתערבות רפואית, וזה נכון לגבי כל טיפול תרופתי. 


איך מזריקים אוזמפיק? זריקה תת-עורית

אוזמפיק ניתנת לרוב בזריקה, אופן שימוש שמשפר את רמת היעילות שלה. הזריקות משוּוקת בשלושה מינונים 0.25 מיליגרם, 0.5 מיליגרם ו־1 מיליגרם. מי שקובע באיזה מינון זריקת אוזמפיק ניתנת למטופל/ת הוא כמובן רק רופא מוסמך, והיא מסופקת בבתי המרקחת רק בהינתן מרשם רופא. באופן כללי, בשוק יש גם זריקות אוזמפיק וגם אוזמפיק כדורים. הכדורים משווקים בישראל תחת השם: ריבלסוס.

אוזמפיק – שם גנרי: סמגלוטייד

החומר הפעיל באוזמפיק הוא Semaglutide והוא הוכח מחקרית כחומר המקדם ירידה במשקל. כמו כן, הוא מקדם ירידה ברמת הסוכר בדם ומגביר את הפרשת האינסולין. הסיפור של אוזמפיק כתרופה שהחלה את דרכה בשוק לטיפול בסכרת הוא כבר ידוע.

בעקבות ההצלחה ההיא והעובדה שחולי סכרת שנטלו את התרופה החלו לרדת במשקל משמעותית, היא עברה התאמה לטיפול בעודף משקל ורשמה הצלחה ניכרת בטיפול באנשים שסבלו מעודף משקל משמעותי. כמובן שבמקרים של עודף משקל ברמה של קילו-שלושה קילו אף רופא לא יאשר נטילת אוזמפיק. שיש נתונים מאוד ברורים לזכאות לשימוש בתרופה והיא ניתנת רק למטופלים בעלי משקל יתר משמעותי.

אוזמפיק ללא מרשם – אין 'חיה כזאת!

אוזמפיק מאושרת רק לאחר ייעוץ רפואי והתאמה אישית למטופל/ת ותסופק רק על ידי מרשם רופא. כל עוד שלוקחים אוזמפיק בהתאם להנחיות הרופא, באישורו ובמעקב של פיקוח רפואי, אין מה לחשוש. כן כדאי אולי להזכיר שבגלל הביקוש המטורף לאוזמפיק, נוצרו חוסרים שלה ברחבי העולם והחלו 'לצוץ' זיופים של התרופה. בהקשר הזה כן יש לתת תשומת לב: אוזמפיק סיכונים! וכמובן בשום אופן לא לנסות 'לעקוף' ב'קיצורי דרך' ולהשיג את התרופה בדרכים מפוקפקות. קניה של תרופה לא מבית מרקחת או ממקור מוסמך בלבד מסכנת חיים!

הנתונים לפיהם הרופא יאשר ליטול אוזמפיק לצורך ירידה במשקל

יש 3 נתונים עיקריים שצריך לענות עליהם על מנת לקבל אוזמפיק למטרת הרזיה:

  • להיות מגיל 18 ומעלה.
  • ערכי BMI  30 ומעלה המעידים על עודף משקל משמעותי/השמנת יתר חמורה. 
  • להיות לפחות עם גורם סיכון אחד, מתוך הגורמים הבאים: רמות גבוהות של כולסטרול וטריגליצרידים בדם, סוכרת, יתר לחץ דם.

 

 'מחצית חיים' – בהקשר של תרופות, כולל אוזמפיק

יש מושג ברפואה שמתייחס למדידת זמן השפעת התרופה, הוא נקרא "זמן מחצית חיים" תרופתי (אלימינציה). הוא בעצם מביא לידיעת המטופל/כל בר-עניין את הזמן שבו ריכוז החומר הביולוגי יורד מהריכוז המרבי שלו בפלזמה של הדם. זה מאפשר לדעת, למשל, כמה זמן התרופה אפקטיבית ולקבוע בהתאם את המינון לנטילתה ואת ולוח הזמנים לתדירות השימוש בה. 'זמן מחצית החיים' של אוזמפיק במינון 1 מ"ג הוא 7 ימים.

אישה מבוגרת שמה ידיים על המותניים

חובת דיווח – כל תרופה ותופעות הלוואי המיוחסות לה

כמקובל בחוק הבינלאומי לגבי תרופות, אין תרופה שב"ספר התרופות" ובעלון המידע שלה למטופל לא מפורטות תופעות הלוואי שלה. לפני כל נטילת תרופה כדאי לקרוא ולדעת מראש מהן תופעות הלוואי, כך תדעו לכשתטופלו בתרופה האם התגובה שלכם לשימוש בתרופה היא נורמטיבית או חריגה וכזו שמצריכה דיווח לרופא. 

אוזמפיק במסגרת אסטרטגיית ההרזיה של מילאן מדיקל – ללא תופעות לוואי

התאמת אוזמפיק כ'כלי תומך' בתהליך הירידה במשקל ומעבר לאורח חיים בריא מבוצעת באופן מקצועי ובטוח על ידי הצוות של מילאן מדיקל. מסגרת תומכת של אנשי מקצוע (רופאים, דיאטניות ומאמני כושר ומלווה אישי) מעניקה למטופלים מעטפת רחבה, ובכך הופכת את תהליך ההרזיה להרבה יותר קל. נטילת אוזמפיק מקלה על תהליך המעבר לתזונה נכונה ובריא היותר, מעצם העובדה שהתרופה מפחיתה משמעותית את תחושת הרעב ומבטיחה לכם שקט מה"דודא" לאוכל ולמתוקים לפחות למשך כמה שעות טובות בכל יום.

אז מי אמר 'מחר מתחילים בדיאטה", ולמה מחר?!😊

אתם יכולים להתחיל היום עם אוזמפיק, דרך מילאן מדיקל! 

רוצים להתחיל ממחר במסע לשיפור איכות החיים שלכם? דברו איתנו, מילאן מדיקל >>  צור קשר

לחצו כדי לראות את סיפורי ההצלחה שלנו!

הצטרפו לקהילה הרשמית של וויגובי בישראל! וויגובי ישראל

כמובן שזה אינדיבידואלי, אבל בגדול – השמנה מוגדרת החל מערכים של BMI 20-30 ומצב שבו ערכי ה-BMI מעל ל- 30 מוגדר מצב של השמנת יתר (BMI הוא מדד מסת גוף).

ישראל מדורגת שלישית בעולם במדד השמנת היתר בקרב ילדים ובני נוער (נכון לשנת 2021) וגם בגזרת האוכלוסייה הבוגרת המצב מדאיג: למעלה מ-50%  מבני ה- 25-60 בישראל סובלים מעודף משקל.איזה תרופות לירידה במשקל נחשבות ליעילות ביותר?

5 התרופות המבוקשות בישראל בקטגוריה, שגם הוכחו מחקרית כתורמות ביעילות לירידה במשקל של עד כ-20% הן: אוזמפיק, ריבלסוס, סקסנדה, קונטרייב, רזין.

תרופות לירידה במשקל, וגם זריקות הרזיה מחייבות מרשם רופא ולא יסופקו בהיעדר מרשם רופא. נטילת תרופות הרזיה גם מחייבת פיקוח רפואי רציף, על מנת לעקוב אחרי יעילותן, התאמתן בפועל למטופל/ת ושיפור מצבו/ה בעקבות נטילתן.

תזונה נכונה היא לא משימה בלתי אפשרית, היא חלק מלקיחת אחריות אישית. אפשר להמשיך ליהנות מאוכל, רק לעשות את זה באופן כזה שישמור על הגוף שלנו – "כלי העבודה" שלנו, המקום שבאמצעותו אפשר לפרוח לצמוח ולשגשג.

אוזמפיק תופעות לוואי - כל מה שרציתם לדעת

הכירו

את ערוץ היוטיוב שלנו

עם מיטב המומחים של מילאן מדיקל

בדיקת התאמה בחינם

קבלו בדיקת התאמה בחינם !
עם אחד מצוות המומחים של מילאן מדיקל

דילוג לתוכן