אוזמפיק הפסיק להשפיע: מה לעשות אם זריקת ההרזיה כבר לא עובדת?

בשנים האחרונות תרופות ההרזיה הפכו לכלי פופולארי להתמודדות עם השמנת יתר ולטיפול בחולי סוכרת. אוזמפיק הפכה לתרופה מבוקשת ביותר, בשל התוצאות הטובות שהיא מניבה והיעילות שלה בירידה במשקל.
אישה עם מבט שואל מחזיקה נייר עם סימן שאלה ותפוח

אוזמפיק הפסיק להשפיע מה כדאי לעשות?
במהלך תהליך ההרזיה חלק מהמטופלים נתקלים בבעיה, והתקדמותם נעצרת. בהמשך יורחב על דרכי ההתמודדות עם הבעיה.

 

תרופה לטיפול בסוכרת סוג 2 ובהשמנת יתר

אוזמפיק היא תרופה לטיפול בסוכרת מסוג 2, בהשמנת יתר ובעודף משקל. התרופה שווקה תחילה לחולי סוכרת בלבד, ולאחר שהתגלה שהיא מעודדת גם ירידה במשקל, זו הוסבה גם למטרות הרזיה.
התרופה מבוססת על החומר הפעיל "סמגלוטיד" (Semaglutide), ונוטלים אותה על ידי הזרקה תת עורית באמצעות עט, פעם בשבוע. 

הפחתת תחושת הרעב והאטה של קצב התרוקנות הקיבה

התרופה מחקה את פעילות הורמון ה-GLP-1 שממופרש בתגובה לאכילת מזון. בדומה להורמון הטבעי, התרופה מסייעת בהגדלת כמות האינסולין שמופרש מהלבלב, מגבירה את ייצור הגלוקוז ומווסתת את רמות הסוכר בדם. יתרה מכך, התרופה מדכאת את התיאבון באמצעות האטת התרוקנות הקיבה.

על כן, נטילת התרופה במינון גבוה (2.4 מ"ג) צפויה להגביר את תחושת השובע, ולגרום לירידה במשקל. חשוב לציין, שהשימוש בתרופה לשם טיפול בסוכרת, נעשה במינון נמוך יותר מאשר בטיפול בהשמנת יתר.

מבט מקרוב על אישה על משקל על רקע ורוד

אוזמפיק מומלצת לחולי סוכרת ומבוגרים הסובלים מהשמנת יתר

תרופת ההרזיה אינה מתאימה לכל אחד, ויש לעמוד במספר קריטריונים כדי לקבל אישור להשתמש בה. ככלל, השימוש בתרופה למטרות הרזיה מותנית במרשם רופא, ובהגשת טופס בקשה למשרד הבריאות.

בהקשר זה, רק מטופלים בני 18 ומעלה יהיו רשאים להגיש בקשה לטיפול בתרופה. נוסף על כך, נדרש ערך BMI (חישוב ממד מסת גוף) של 30 ומעלה, שמשמעותו השמנת יתר חמורה. ניתן ליטול את התרופה גם במצב של עודף משקל לצד גורם סיכון נוסף; כלומר, ערך BMI  של 27 ומעלה בנוסף לסוכרת, כולסטרול גבוה וכדומה.

תוכנית טיפול לירידה במשקל עבור בני נוער

אוזמפיק תופעות לוואי; ניתן למגרן בעזרת ליווי מקצועי ומעקב

נטילת כל תרופת הרזיה כרוכה כמובן בתופעות לוואי מסוימות, אם כי בעזרת ליווי ומעקב רפואי ניתן לצמצם את היקף תופעות הלוואי ולהקל עליהן. 

תופעות הלוואי הנפוצות הן: בחילות, עצירות, הקאות, שלשולים, צרבת, כאבים בקיבה, עייפות, בעיות שינה ובעיות נוספות הקשורות במערכת העיכול. רוב תופעות הלוואי אינן חמורות, וצפויות לחלוף תוך ימים או שבועות בודדים.

אוזמפיק תופעות לוואי

פוטנציאל הפחתה במשקל של עד כ-20%

תחילה, יש להתחשב בהיסטוריה הרפואית של כל מטופל ולוודא שאינו סובל מבעיות קודמות ומחלות בקיבה, במעיים ובתפקוד בלוטת התריס. הדבר יעשה בתיאום עם רופא כדי להימנע מסיכון מיותר.
נוסף על כך, כדי להשיג תוצאות מיטביות מנטילת התרופה, יש לבצע פעילות גופנית ולצרוך תפריט מזון מותאם על ידי דיאטנית. מומלץ מאוד לעשות זאת בליווי גורמי מקצוע מוסמכים, כדי למקסם את יעילות הטיפול.

מחקרים קליניים מצאו כי מטופלים שסובלים מהשמנת יתר או עודף משקל (ללא סוכרת), ונטלו אוזמפיק, הצליחו להפחית עד כ-20% ממשקל גופם. ישנן תרופות הרזיה נוספות בשוק שיעילותן משתנה:

אוזמפיק סקסנדה ריבלסוס וויגובי
האם מאושר לשימוש בישראל מאושרת לשימוש רק לטיפול בסוכרת מאושרת לשימוש מאושרת לשימוש רק לטיפול בסוכרת מאושרת לשימוש
מחיר 450-500 ש״ח 1000-1200 ש״ח 200-500 ש״ח 1000 ש"ח
אופן נטילה זריקה זריקה טבליות לבליעה זריקה
אחוז ירידה במשקל מקסימלי 20% 11% 15% 20%

 

אוזמפיק הפסיק להשפיע? פנו לעזרה מקצועית ואמצו אורח חיים בריא

תחילה, זריקות להרזיה משפיעות על כל מטופל באופן שונה ועל כן יש להתייעץ עם רופא לגבי כל תהייה ובעיה. כמו כן, אסור להפסיק את נטילת התרופה ללא ייעוץ מקדים עם הרופא המטפל. הדבר יכול להסב נזק בריאותי ולפגוע באיזון הסוכרת.
בהמשך לכך, יש אפשרות לשנות את מינון התרופה, ולהגדיל אותו בעת הצורך אם לא רואים השפעה וירידה במשקל (כמובן באישור רופא). יש לציין כי כאשר מפסיקים ליטול את התרופה היא תפסיק להשפיע.

על כן, רכיב חשוב מאוד בתהליך הירידה במשקל הוא שינוי הרגלים תזונתיים ושילוב פעילות גופנית ביומיום. בהיעדר שינוי באורח החיים, יעילות התרופה עשויה להיפגע משמעותית, והשפעתה עלולה להפסיק. באמצעות אורח חיים בריא ניתן לשמר את המשקל הרצוי לזמן רב יותר. 

לסיכום, אוזמפיק הינה זריקת הרזיה יעילה במיוחד לטיפול בסוכרת ובעודף משקל, וביכולתה להביא לירידה משמעותית במשקל הגוף תוך מספר חודשים בודדים. כדי לממש את הפוטנציאל המקסימלי של התרופה, מומלץ מאוד לעשות שינוי באורח החיים ולסגל הרגלי תזונה ופעילות גופנית.

אוזמפיק הפסיק להשפיע –  הכירו את צוות המומחים של מילאן מדיקל

במקרה שהתרופה הפסיקה להשפיע עליכם, כדאי לפנות למומחים בנושא ולייעוץ. המרכז להרזיה 'מילאן מדיקל', מציעה תכנית הרזיה בליווי מלא ומותאם אישי, תוך הכוונה וסיוע לייעול התהליך. אז אם אתם רוצים לרדת במשקל ולראות תוצאות צרו קשר, ובחרו בתוכנית ירידה במשקל צוות המומחים של מילאן 'מדיקל'.

 

אוזמפיק הפסיק להשפיע: מה לעשות אם זריקת ההרזיה כבר לא עובדת? - כל מה שרציתם לדעת

הכירו

את ערוץ היוטיוב שלנו

עם מיטב המומחים של מילאן מדיקל

בדיקת התאמה בחינם

קבלו בדיקת התאמה בחינם !
עם אחד מצוות המומחים של מילאן מדיקל

דילוג לתוכן